Програму “Безбар’єрна залізниця” реалізують на вокзалі у Львові — подробиці (ВІДЕО)

Залізничний вокзал у Львові. Скріншот: uatv.ua

Переобладнання високих перонів, розміщення ліфтів для безперешкодного доступу до поїздів та кімнат відпочинку — “Укрзалізниця” розпочала реалізацію програми “Безбар’єрна залізниця”. Львівський вокзал — один із пріоритетних об’єктів забезпечення безбар’єрності для пасажирів, зокрема для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, оскільки є другим за кількістю пасажиропотоку в Україні. “Укрзалізниця” вже оголосила про початок консультацій щодо початку проєктування реконструкції Львівського залізничного вокзалу, повідомляє FREEДОМ.

“Ми зіткнулися з невеликою проблемою: сходи тут узагалі не мають жодного пандуса. І без сторонньої допомоги я залишаюся внизу, на перон я не можу потрапити”, — сказав ветеран ЗСУ Олександр Бескінський.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Львів став одним із ключових медичних хабів країни. Евакуаційним потягом до Львова з Харкова чотири місяці тому приїхав і український захисник Олександр. У січні нинішнього року він дістав важке поранення, втративши обидві ноги.

“Це було виконання бойового завдання: на виході зайшли в мінно-вибухове загородження, стався підрив протипіхотної міни”, — розповів військовий.

Олександр проходить реабілітацію і готується до протезування, проте зараз йому доводиться пересуватися в колісному кріслі. За його словами, дуже важливо, щоб вокзали були зручні та безбар’єрні для маломобільних людей, адже на власному досвіді він зрозумів, наскільки важко пересуватися без сторонньої допомоги.

“Зараз у мене досвід не дуже великий — лише чотири місяці. Я, як усі люди, раніше не звертав на це уваги. Зараз так, на перон взагалі не уявляю, як можна потрапити”, — зазначив Олександр.

Львівський вокзал став пілотним проєктом комплексної реконструкції невипадково. Саме це місто стало центром реабілітації для військових, другим за кількістю пасажиропотоку в Україні. Крім того, через Львів проходить більшість міжнародних рейсів. Проєкт реконструкції вокзалу передбачає підвищення перонів і встановлення ліфтів, а також реставрацію тунелів для безперешкодного та комфортного доступу до платформ і поїздів.

“Низький перон, високий потяг не дають можливості людині потрапити в сам вагон. Щоб у нього потрапити, потрібно подолати сходинки. Ідея проєкту передбачає підняття перонів, а не тільки встановлення на них ліфтів, щоб людина з високого перону могла безперешкодно потрапити в поїзд”, — пояснив керівник проєкту “Безбар’єрна залізниця” Ярема Дуль.

Роботи з реконструкції львівського вокзалу можуть розпочатися вже наступного року, до цього часу необхідно оголосити тендер, виготовити проєкт і отримати всі дозволи на проведення робіт, оскільки будівля вокзалу є пам’яткою архітектури. В “Укрзалізниці” сподіваються залучити на втілення ідеї грантові кошти, адже роботи коштуватимуть сотні мільйонів гривень. Реалізація попередньо займе від трьох до п’яти років. Відбуватиметься це в кілька етапів, щоб вокзал не припиняв приймати пасажирів.

“Ми розуміємо, що питання перебудови Львівського вокзалу — це не просто архітектурне покращення, а насамперед безпека та підвищення рівня комфорту для тих, хто цього справді потребує. Неодноразово сьогодні звучало слово “гідність”, ми повинні, це наш обов’язок дати можливість почуватися гідно в нашій інфраструктурі, особливо тим, хто захищав нашу Батьківщину”, — заявив голова правління АТ “Укрзалізниця” Євгеній Лященко.

У липні 2023 року “Укрзалізниця” презентувала вагони для людей з інвалідністю, а у вересні запустила сервіс онлайн-замовлення таких спецвагонів. У парку компанії є 50 вагонів із підіймачами або пандусами, з яких 37 — вагони нового покоління, побудовані за останній рік. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кількість українців з інвалідністю збільшилася на 450 тис.

Читайте також: У Львові відкрився найбільший в Україні центр протезування — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір