Програма підтримки України з боку НАТО — це допомога майбутньому члену Альянсу стати цим членом, — Чернєв

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

Багаторічна програма підтримки України від НАТО — це безпрецедентна допомога для майбутнього члена Альянсу. НАТО де-факто допоможе Україні стати з ним на один рівень, перебудувати армію і підтягнути ресурси. Про це сьогодні, 4 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“Це безпрецедентна допомога НАТО майбутньому члену НАТО стати цим членом. Я вам можу навести приклади, що Європейського Союзу, що НАТО, за яких спочатку країни приймалися, ставали членами цих альянсів, а потім їм виділялася допомога для того, щоб вони підтягнули свої стандарти до стандартів НАТО. Зараз же нам кажуть про те, що хлопці, ми вам допоможемо де-факто стати на один рівень із НАТО, щоб ні в кого не виникало питання, коли ми ухвалюватимемо політичне рішення про те, що Україна стає членом НАТО”, — сказав він.

Тобто, пояснив нардеп, поки Україна ще не в Альянсі, їй готові допомагати перебудовуватися, перебудовувати армію, підтягувати всі ресурси для того, щоб якнайшвидше вона стала на один рівень із членами НАТО, і потім уже буде ухвалене рішення про її членство.

“Можливо, навіть не потім, а в процесі буде ухвалено рішення, тому що зараз більше така критична точка — це закінчення війни й перемога України. До цього моменту, звичайно, рішення таке не буде ухвалено. А після я думаю, що цілком можливо”, — додав Чернєв.

Він пояснив, що правила Альянсу говорять про те, що всі важливі рішення ухвалюються консенсусом.

“Значить, потрібно мати 30 “так”. Коли немає 30, є хоча б одне “ні”, то виникають формати на кшталт “Рамштайна”. Там, де беруть участь усі ті самі країни мінус Угорщина, і вирішуються питання щодо надання нам летального озброєння. Тому тут зараз ідеться про те, що має бути 30 “так” для того, щоб затвердити цю підтримку. І сумніви, напевно, є конкретно щодо тієї ж Угорщини. Але я думаю, що оскільки йдеться про повоєнну допомогу, тому що зараз під час війни наші партнери, Альянс, нам допомагають тільки нелетальною допомогою. А після війни, в принципі, оскільки вже ми не будемо стороною конфлікту, то в тієї ж, наприклад, Угорщини не буде аргументів, чому не можна надавати зброю. І ось про це якраз і думаю, що і йдеться. І тому є невеликі сумніви. Але я думаю, що ці сумніви будуть подолані, і ми отримаємо рішення на цьому саміті”, — розповів Єгор Чернєв.

Читайте також: Засідання Комісії Україна — НАТО: про що говорять у Брюсселі

Прямий ефір