Продовжити та розширити зернову угоду — експерт розповів, що це дасть Україні

Ілюстративне фото: agropolit.com

Розширення зернової угоди ще хоча б на рік дасть фермерам України позитивний сигнал для засіву полів. Таку думку сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив президент організації “Українська зернова асоціація” Микола Горбачов.

“Ми маємо розширити зернову угоду хоча б на один рік. Це дасть прогнозованість сільгосппідприємствам, які сіють. І вони збільшать площі під посіви. Річ у тому, що якщо ми не дамо позитивного сигналу, то фермери, сільгоспвиробники, вони скоротять виробництво зерна до оптимального мінімуму. Оптимальний мінімум — це, скажімо, те, що вони зможуть експортувати. У будь-якому разі Україні вистачить зерна, продовольства, і у нас немає жодної загрози, але експортувати ми можемо менше. І зараз триває боротьба за те, щоб посівні площі під кукурудзу збільшувалися навесні. Тому потрібен позитивний сигнал, потрібна угода на рік”, — переконаний експерт.

Також він вважає, що важливим є і розширення кількості портів, зокрема йдеться про Миколаєв.

“Миколаїв досі заблокований. Там 11 терміналів. І Миколаїв — сумарно найбільший порт із відвантаження зерна в Україні. Він більший, ніж окремо взятий “Чорноморськ”, окремо взяті “Одеса” та “Південний”. І звідти ми могли б ще додатково відвантажувати на місяць близько 2,5-3 мільйони тонн запросто. І там відвантажуються якраз кораблі, які 25-30 тисяч тонн, африканські порти можуть їх приймати… Тому, звичайно ж, було б простіше для всіх, якби ми розширили цю угоду, і Україна змогла б додатково ще 2,5-3 мільйони тонн додаткових дати на місяць для експорту зерна до тих чотирьох, які дає через порти “Велика Одеса”, — сказав Горбачов.

Читайте також: Участь Росії у зерновій угоді та контроль за експортом є винятково її бажанням, — експерт

Як повідомлялося раніше, 22 липня у Стамбулі на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підписали Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”.

“Зерновий коридор” запрацював із 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси.

Росія створює невизначеність щодо того, чи буде продовжено зернову угоду після закінчення 120 днів, на які вона укладалася, тобто після 22 листопада.

Прямий ефір