Історія цієї війни для Росії буде такою собі калькою з історії Німеччини в Першій світовій війні. Адже Німеччина програла не тому, що хтось захопив Берлін. На відміну від Другої світової війни, тоді Берлін ніхто не захоплював, але економіка Німеччини не дозволила їй вести цю війну. Те саме буде і з Росією. Таку думку висловив кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус сьогодні, 5 липня, в ефірі FREEДОМ.
На його думку, російські проблеми багато в чому обумовлені курсом рубля, який визнано найнестабільнішою валютою у світі. Інфляція та відсутність стабільності можуть сильно похитнути російську економіку та соціальну ситуацію.
“Плюс це вимиває частково наявні ресурси, які йдуть тим самим військовим, які ведуть війну проти України… Якщо ви почитаєте блоги з лінії фронту, то там уже скаржаться на те, що виплати не всі роблять, не вчасно роблять, намагаються, скажімо так, обмежити ці виплати… Навіть окремі російські військові блогери кажуть, що ви створюєте революційну ситуацію в країні”, — коментує Ус.
На його думку, питання лише в тому, коли “ця проблема може вистрілити”.
“Питання — коли? Тому що ми бачимо, що вже було багато очікувань, що подібне буде, але вони не виправдовувалися. Власне, трохи більше року тому Пригожин зробив спробу такого бунту, але він не вдався. Але, знаєте, ніде немає гарантії, що не з’явиться Пригожин 2.0, який, користуючись тим, що держава Росія кидає своїх громадян, що вона не платить їм гроші, може скористатися ситуацією, спробує влаштувати якусь заварушку”, — вважає Іван Ус.
Читайте також: Російський рубль став фіктивною валютою, — Ус
Раніше економічний експерт Ілля Несходовський висловив думку, що вторинні санкції можуть реально стримувати зовнішню торгівлю Російської Федерації.
Читайте також: РФ починає вмикати “друкарський верстат”, — експерт про вплив західних санкцій