Продовольча безпека була одним із ключових питань на Глобальному саміті миру — розбір Трофімцевої

Ілюстративне фото: epravda.com.ua

Питання забезпечення продовольчої безпеки стало одним із ключових пунктів на Глобальному саміті миру в Швейцарії, що є певним сигналом для РФ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила в. о. міністра аграрної політики та продовольства України (2019 р.), посол з особливих доручень у МЗС України (2022-2023 рр.) Ольга Трофімцева.

“Причому я б хотіла тут наголосити не тільки на однозначній підтримці, саме такій підтримці беззастережній, усіх країн, які брали участь у саміті у Швейцарії, а й на тому, що він фактично, якщо трішки розширено подивитись, складається з двох таких головних етапів. Перший — йдеться про безпечне судноплавство в Чорному та Азовському морях, безперешкодний доступ до портів і неперешкоджання цим діям з боку Росії. А другий момент, важливо про нього нагадати, — це невикористання голоду як зброї”, — сказала вона. 

Трофімцева наголосила, що Росія продовольчий голод розглядала не як побічний ефект від агресії, а як частину стратегії ведення війни проти України.

Вона також зазначила, що для українських фермерів дуже важливо не втрачати ринки та саму можливість експортувати свою продукцію.

“Українські фермери експортоорієнтовані, вони, попри всі складнощі, дійсно виробляють набагато більше, ніж нам потрібно для внутрішнього ринку. Відповідно, потрібно цю продукцію експортувати”, — сказала експертка. 

Вона наголосила, що гуманітарна продовольча ініціатива Grain from Ukraine, яку Україна реалізує спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН, показала хороші результати та розширилася.

“І це для мене теж дуже такий серйозний сигнал, я б сказала, тому що одна з останніх новин, яка буквально теж останніми тижнями з’явилася, — це те, що Всесвітня продовольча організація зараз розширює свою співпрацю з українськими агровиробниками. А саме вже йдеться не тільки про зерно, йдеться про консервовані м’ясні продукти, йдеться про бобові, щоб їх так само можна було постачати Всесвітньою продовольчою організацією в ті країни, які насамперед потребують доступу до простих та швидких харчових продуктів для забезпечення продовольчої безпеки свого населення”, — сказала Трофімцева.

На її думку, те, що питання забезпечення продовольчої безпеки було серед ключових на Глобальному саміті миру, має змусити країну-агресора замислитися.

“Тому що йдеться про багато складових, включно з тими речами, що Росія краде, Росія робить багато кроків, які призводять до дестабілізації продовольчої безпеки у світі”, — підкреслила Трофімцева.

Читайте також: Перший Глобальний саміт миру завершив роботу — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, глава Української держави Володимир Зеленський на полях Глобального саміту миру у Швейцарії провів зустріч із президентом Республіки Кот-д’Івуар Алассаном Уаттарою. Окрему увагу під час зустрічі президентів було приділено питанню продовольчої безпеки світу.

Прямий ефір