Північна Корея використовує співпрацю з Росією, зокрема продаж зброї, для виходу з міжнародної ізоляції та покращення свого військово-промислового комплексу, одержуючи натомість підтримку у вигляді ресурсів та технологій. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістрка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Ми не повинні думати, що Північна Корея наважилася продати зброю лише заради пшениці через голод. Насправді для Північної Кореї це чудовий шанс вийти з ізоляції, тому що Росія та Китай свого часу принаймні вдавали, що дотримуються санкцій та обмежень”, — сказала вона.
Експертка зазначила, що Москва та Пекін, якщо й постачали Пхеньяну нафту та інші заборонені ресурси, робили це нелегально та потай, використовуючи, наприклад, перевалку з корабля на корабель.
“Але Росія тепер повністю ігнорує всі наявні санкції та торгує, продає, дарує та передає Північній Кореї все необхідне, отримуючи натомість зброю. Щобільше, Північна Корея також отримує технології та ресурси для виготовлення зброї, які їй потрібні. Оскільки Північна Корея перебуває у стані війни з Південною Кореєю і постійно готується до протидії Сполученим Штатам Америки, співпраця з Росією має для неї особливе значення”, — наголосила гостя ефіру.
Своєю чергою КНДР, для протистояння Південній Кореї та США, необхідно мати озброєння, наголошує Плаксієнко-Бутирська.
“І ця зброя має бути досить серйозною. Тому вони вдосконалюють свої ракетні технології, покращують двигуни та прагнуть запустити, наприклад, власні розвідувальні супутники. До речі, із супутниками у них раніше виникали складнощі, оскільки не вистачало необхідних ракетних технологій, але тепер вони запустили супутники й Росія їм у цьому допомагає. Це масштабніша співпраця, ніж здається на перший погляд. Звичайно, за постачанням пшениці для голодних громадян можна багато чого приховати, але авторитарних лідерів це не цікавить — їх турбує лише збереження влади”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: Китай не припинить підтримувати Росію через стратегічні інтереси — розбір експертки
Нагадаємо, раніше Наталія Плаксієнко-Бутирська наголосила, що санкційних обмежень недостатньо для того, щоб запобігти постачанню критично важливих компонентів до Ірану, Північної Кореї та Росії.