У Російської Федерації кардинально змінилася ситуація з боєприпасами, порівняно з початком широкомасштабного вторгнення в Україну. Ресурс боєприпасів, а також можливості виробництва у Росії вичерпні. Перерізання логістичних шляхів Збройними силами України (ЗСУ) обмежують можливості Росії підвозити близько до позицій велику кількість снарядів. Про це сьогодні, 7 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
Експерт зазначив, що неефективність боєприпасів змушувала збройні сили РФ використовувати тактику вогневого валу, що змушувало витрачати снаряди у великій кількості.
“У Росії ситуація з кількістю боєприпасів кардинально змінилася, і вона сильно відрізняється від того, що було на початку цього широкомасштабного вторгнення. Тоді агресор міг розраховувати на величезні запаси, які їм дісталися у спадок від Радянського Союзу. На складах була достатня кількість боєприпасів. Крім того, промисловість країни-агресора дозволяла виробляти боєприпаси в якійсь кількості. За останні півтора року противник витратив величезну кількість боєприпасів. І це пов’язано з неефективністю його артилерії й з підходами в її використанні”, — сказав він.
Логістичні шляхи РФ перебувають під вогневим впливом ЗСУ, що не дозволяє привозити до поля бою велику кількість боєприпасів.
“Росія використовувала тактику суцільних артилерійських обстрілів. Це визначає велике навантаження на логістику противника. В умовах, коли у ЗСУ не було артилерії, противник міг привозити ешелонами артилерійські боєприпаси, не боячись, що ось ці лінії поставок будуть перебувати під вогневим впливом українських військ. Зараз же ситуація кардинально змінилася. Зараз усі основні логістичні вузли поставок ворога перебувають уже під прицілом на відстані до 200 км”, — пояснив експерт.
Російська Федерація має можливість виробляти боєприпаси, але ресурси, що витрачаються, вичерпні. Тому влада РФ всіляко шукає підтримки серед країн-союзників, таких як Північна Корея. Рябих зазначив, що можливість отримати боєприпаси з інших країн у Росії вкрай малоймовірна.
“Зараз оцінюються можливості з відтворення боєприпасів країною-агресором десь 4 тис. боєприпасів на день. І зараз ми бачимо, що емісари країни-агресора діють по всьому світу і шукають шляхи постачання цих боєприпасів. Тут для Росії перспективи дуже малі. І потрібно сказати, що одним з основних напрямків — це розширення можливостей відтворення на території самої Російської Федерації. Але за низкою компонентів для виробництва боєприпасів Російська Федерація так само залежна від поставок з інших країн — це порох, метали, різні компоненти, які можуть бути використані для виробництва боєприпасів. Тож і тут ці можливості кінцеві”, — констатував він.
Читайте також: Техніка має повністю відповідати військовим вимогам України, — повільну передачу озброєння Німеччиною прокоментував Рябих