“Проблеми в економіці”: Ягун не вірить, що РФ може витримати ще три роки війни, дістаючи зі складів старі танки

Російська військова техніка. Фото: ТАСС

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Москва потенційно може витримати ще близько трьох років важких втрат і поповнювати танки із запасів, навіть якщо вони відповідатимуть нижчим технічним стандартам. Цю тему в ефірі телеканалу FREEДОМ обговорили із військовим та громадським діячем, генерал-майором запасу СБУ, заступником голови СБУ (2014-2015 рр.), директором Агентства реформування сектору безпеки Віктором Ягуном.

За його словами, Росія справді намагається інтенсивно поповнювати свої запаси дешевшими модернізованими танками Т-72.

“І їхня кількість налічується тисячами. Частина резервів, які вони вже використовували, показує, що до 200 танків на місяць вони можуть постачати. Нагромадити таку кількість техніки вони можуть. Інша річ, що у них величезна проблема справді з економікою”, — сказав Ягун.

Експерт наголосив, що у Російської Федерації навряд чи вистачить ресурсів на три роки війни.

“Я не вірю у три роки. Усі говорять про початок 2026 року. Можливо, це та дата, яка приведе Росію до розпаду. Росія, використовуючи свої запаси, не може їх поповнювати. А у нас стоїть питання про те, що наші союзники і ми самі маємо піднімати свою економіку, витримати цей марафон, який стоїть перед нами. Тому я сподіваюся і на нашу силу, і на допомогу наших партнерів”, — додав Ягун.

Нагадаємо, раніше директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що з початку вторгнення в Україну дві третини довоєнних танкових запасів Росії було знищено.

За даними британської розвідки, сухопутні війська Росії з початку війни та до 25 січня 2024 року втратили в Україні близько 2 600 основних бойових танків та 4 900 інших бойових броньованих машин. 2023 року Росія втратила приблизно на 40% менше техніки, ніж 2022 року.

Керівник “Ростеху” Сергій Чемезов наприкінці грудня заявив, що корпорація різко збільшила виробництво танків, бронетехніки, а також снарядів для армії.

Прямий ефір