Проблема росармії — невміння вищого командування координувати дії, — Матвєєв

Російські окупанти. Фото: gur.gov.ua

Федеральна служба безпеки РФ (ФСБ) намагається координувати бойові завдання з російськими військовими, попри те, що контролює контртерористичну операцію (КТО) проти українського “вторгнення” у Курській області. Але це дуже слабко виходить. Про це сьогодні, 30 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Ян Матвєєв.

“Насправді російська армія ніде не має координації. Майже весь час вона воює лише на рівні підрозділу. Тобто координація відбувається усередині підрозділу на конкретних напрямках. Іноді складається ситуація, коли кілька підрозділів діють спільно, але нічого розумного з цього у них не виходить”, — розповів Матвєєв.

За його словами, зазвичай конкретні завдання ставляться конкретному підрозділу чи бригаді, наприклад, і вона в межах своєї зони контролю атакує чи навпаки обороняється.

“Досі я не бачив жодних успішних спільних великих російських операцій. В основному, навіть коли йдеться про дії на одному напрямку великої кількості підрозділів, насамперед все це означає, що вони просто розділили цей напрямок на свої ділянки й кожен із підрозділів на ньому атакує. Саме тому немає якихось складних маневрових операцій від російської армії. Один із її найбільших недоліків та велика слабкість, це те, що вони якраз на високому рівні командування не можуть нормально координувати свої дії”, — констатував військовий експерт.

За його словами, така сама ситуація склалася і в Курській області.

“Ми бачимо, як окремо атакує парашутно-десантна дивізія, окремо атакують морпіхи. Те саме наступ у районі Борків, Плехова. Контратака російська із заходу була раніше, а тепер вони атакують зі сходу. Тобто, здавалося б, їм вигідніше було б координуватися та атакувати одразу з усіх напрямків масовано. Але вони цього не зробили й, власне, тому оборона ЗСУ все ще тримається”, — резюмував Ян Матвєєв.

 Читайте також: До 120 тис. військових необхідно Росії в Курській області для витіснення ЗСУ до кордону — коментар Романенко

Прямий ефір