У діалозі зі США Україна дотримується прагматичної позиції, тому має контакти як із представниками Демократичної партії, так і Республіканської партії. Про це сьогодні, 21 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
“Україна прагматично підходить до запровадження діалогу. Для нас важливо, щоб залишалася принципова позиція Сполучених Штатів — це ключовий союзник. Адже основний військовий ресурс — це ресурс Сполучених Штатів. Крім того, навіть якщо інші країни передають нам озброєння, дуже часто потрібен додатковий юридичний дозвіл Сполучених Штатів, тому що вони є правовласниками тих ліцензій, які використовуються у виробництві цієї зброї. Крім того, Сполучені Штати — це ключовий модератор блокування економічних можливостей Росії”, — пояснив Подоляк.
Україна працює з обома американськими партіями — Республіканською та Демократичною партіями, включно з їхніми кандидатами на пост президента США.
“Бо для нас важлива інституційна підтримка, вона системна. І маємо цю підтримку і від республіканців, і від демократів на різних рівнях. Безумовно, зараз добре мати прямі комунікації зі штабами кандидатів у президенти. Тому що їх можна глибоко занурювати в проблематику війни, не звертаючи на цьому етапі уваги на передвиборчу риторику. Це все-таки електорально важкі вибори, дуже жорстка конкуренція. І тому треба спокійно ставитися до тих чи інших заяв, зокрема щодо України”, — зазначив радник глави ОПУ.
Україна має пояснювати, що ця війна набагато ширша, набагато об’ємніша, ніж ті плани, які демонструвала Росія на її початку.
“Ця війна, безумовно, не про територію України, не про руйнування частини території України. Це війна про захоплення цілої території, а через захоплення це війна за домінування Росії у Східній Європі, за підвищення статусу РФ загалом у світі. Тобто це війна за переписування міжнародних правил, за обнулення міжнародного права і за обнулення репутації глобального лідера у вигляді Сполучених Штатів. Тобто це війна, яка ставить набагато більше викликів, зокрема перед США”, — наголосив Подоляк.
Замороження війни РФ проти України не призведе до миру, це призведе до ескалації в різних регіонах, наростання хаотизації міжнародних відносин. І тим же Сполученим Штатам доведеться витрачати набагато більше грошей на власну безпеку або на участь в інших військових експедиціях у різних регіонах. Це стосується не тільки Близького Сходу, а й Тихоокеанського регіону, країн Африки, Латинської та Центральної Америки.
“Україна все це чітко, логічно пояснює, намагається донести природу цієї війни та наслідки неправильного фіналу в цій війні. А найголовніше, що робитиме Україна на зустрічах із кандидатами (а сьогодні робить на зустрічах із представниками Республіканської та Демократичної партій), — пояснюватиме, що в країн демократії є достатньо ресурсу, щоб Росію поставити на місце, покарати за руйнування міжнародного права. Цей ресурс просто потрібно використовувати за прямим призначенням“, — акцентував спікер.
“Ця війна є переломною для історичного моменту. Вона визначатиме, в якому світі ми будемо з вами жити через 2, 5, 10 років. Війна, не програна Російською Федерацією, призведе цей світ до обнулення. Я маю на увазі в рамках тих правил, у яких ми сьогодні живемо”, — резюмував Михайло Подоляк.
Читайте також: Зеленський і Байден зустрінуться наступного тижня: які питання обговорять лідери
Нагадаємо, під час майбутнього наступного тижня візиту президента України Володимира Зеленського до США заплановано зустріч із чинною віцепрезиденткою, кандидаткою на посаду президента від Демократичної партії Камалою Гарріс. Також не виключена зустріч із кандидатом від Республіканської партії Дональдом Трампом.