Про що говорили світові лідери в новорічних зверненнях до громадян — подробиці (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Допомога Україні та Ізраїлю — головні досягнення Сполучених Штатів Америки у 2023 році. Про це президент США Джо Байден сказав під час новорічного звернення. Водночас український лідер Володимир Зеленський закликав українців зміцнити єдність та активізувати боротьбу. Президент Франції Емманюель Макрон у новорічному зверненні нагадав, що влітку відбудуться вибори до Європарламенту, і французи мають вирішити, підтримати Україну чи поступитися авторитарним силам, повідомляє FREEДОМ.

Україна та українці стали сильнішими. Таке головне досягнення 2023 року назвав президент України Володимир Зеленський. Серед дипломатичних перемог, глава держави згадав рішення про початок переговорів щодо вступу України до ЄС, а також роботу зернового коридору та 156 оборонних пакетів підтримки від союзників.

За його словами, у 2024 році ворог відчує лють вітчизняного виробництва. Йдеться про виробництво української техніки, артилерії, снарядів, безпілотників і щонайменше мільйона FPV-дронів.

“Україна жива. Україна бореться і б’ється. Україна рухається, Україна працює, Україна існує. І все разом — це не новорічне диво, не казка і не чудо. Це заслуга кожного з нас. Країна, яка під час війни проводить надскладні й потрібні реформи та зміни. І як результат — країна, на яку сьогодні чекають у Євросоюзі. І цей процес точно отримає логічне завершення — повноправне членство в сильній Європі. Міцній. Від Лісабона до Луганська”, — сказав Зеленський.

Заступилися за союзників і партнерів в Україні та в Ізраїлі, зміцнювали альянси по всьому світу, так заявив президент США Джо Байден під час новорічного звернення до американців.

Серед інших досягнень, зокрема, внутрішньої політики американський лідер назвав стримування інфляції та витрат на життя у сферах охорони здоров’я, оренди житла. Президент США висловив сподівання, що в американців буде здоровий, щасливий і безпечний Новий рік.

“Але крім цього, я сподіваюся, що американці розуміють, що ми перебуваємо в кращому становищі, ніж будь-яка інша держава, щоб бути провідною країною у світі”, — наголосив Байден.

А ось президент Франції Емманюель Макрон у новорічному зверненні заявив, що 2023 рік запам’ятається продовженням війни Росії проти України. Він запевнив, що Франція продовжить надавати підтримку українцям. Загалом промова французького президента була присвячена внутрішньополітичним питанням, зокрема, інфляції в єврозоні та пенсійній реформі. Наприкінці промови він сказав, що 2024-й стане “роком французької гордості”.

“У червні наступного року вам належить вирішити, чи продовжувати переозброєння нашого європейського суверенітету перед обличчям небезпеки — зупинити Росію і підтримати українців або поступитися авторитарним силам в Україні; продовжити екологічний і продуктивний перехід або повернути час назад; підтвердити силу ліберальних демократій або піддатися брехні, що сіє хаос”, — сказав Макрон.

У своєму новорічному зверненні канцлер Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) Олаф Шольц наголосив, що на тлі пандемії COVID-19, розв’язаної Росією війни проти України та нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль світ став більш неспокійним і суворим. Також німецький канцлер наголосив, що попри песимістичні економічні прогнози, Німеччині вдалося уникнути спаду.

“Наша сила в Європейському Союзі. Коли ЄС виступає єдиним фронтом, він говорить від імені понад 400 млн осіб. У світі з населенням 8 млрд — це справжній актив. Ось чому так важливо, щоб Європа вийшла єдиною і сильнішою з європейських виборів наступного року”, — сказав Шольц.

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо у своєму новорічному зверненні закликав інвестувати у виробництво зброї, щоб довести, що Європа сильна. За його словами, від Європи очікують більше відповідальності у сфері безпеки на тлі виборів у США.

“Європа повинна прокинутися. Нам не потрібні інвестиції у військове виробництво виключно для надання необхідної допомоги. Вони потрібні як засіб переконати, що Європа сильна. Сильна не для того, щоб вести війни, а для того, щоб забезпечити мир”, — сказав він.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у новорічному зверненні заговорив про нібито неминуче, так зване “возз’єднання” з Тайванем. Він також оголосив, що в цьому полягає головний національний інтерес Пекіна.

“Співвітчизники по обидва боки Тайванської протоки мають бути пов’язані спільною метою. Хоч би як змінювався глобальний ландшафт, мир і розвиток залишаються основною тенденцією, і тільки співпраця в ім’я взаємної вигоди може принести результат”, — заявив він.

А ось Тайвань шукатиме шлях для співіснування з Китаєм у довгостроковій перспективі за принципами миру, рівності, демократії та діалогу. Про це заявила президент Тайваню Цай Інвень у новорічному зверненні 1 січня.

Читайте також: Перемогу не отримують, не дарують — перемогу здобувають: новорічне звернення президента України Володимира Зеленського

Прямий ефір