Пріоритет незмінний — зміцнювати державу, захищати людей, додавати сили нашим позиціям, — звернення Зеленського за підсумками 649-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку українських зусиль у Чорному морі. Про це наприкінці 649-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Передусім він відзначив українських воїнів мобільних вогневих груп, які тільки за минулу ніч під час чергового нальоту “Шахедів” знищили 18 дронів. 

“Більшість. І більшість зі знищених — результат саме мобільних вогневих груп. Так і має бути. Я дякую всім, хто тренує воїнів таких груп і хто працює для їхнього забезпечення всім необхідним. Минулої ночі гарно відпрацювали мобільні вогневі групи в Миколаївській, Херсонській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях. Я вдячний вам особисто, хлопці, та всім іншим, хто щодня й щоночі — на чергуванні в різних наших регіонах”, — сказав він.

Також президент відзначив воїнів Повітряних сил — українських льотчиків, інженерів, зенітників та підрозділи протиповітряної оборони (ППО) Сухопутних військ. Він наголосив, що їхня уважність та влучність — це стійкість усієї держави.

Зеленський проінформував, що сьогодні є важливий результат для України й на міжнародному рівні. 

“Зокрема, в Міжнародній морській організації, яка минулого тижня прибрала Росію з керівних органів. Сьогодні Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку наших зусиль у Чорному морі — українського успіху з відновлення судноплавства й роботи нового “зернового коридору”. До речі, цей експортний коридор уже дав результат — понад 7 млн тонн вантажів. І це дуже вагомо — це наша економіка”, — сказав він. 

“І не лише робота портів та аграріїв, а й багатьох інших та суміжних галузей. Мільйони робочих місць в Україні залежать від експорту, який здатна забезпечити наша держава. І я дякую всім у світі, хто допомагає з цим Україні. Зокрема, тепер Міжнародна морська організація буде підтримувати наші зусилля, є і відповідне рішення — оцінити, якої технічної допомоги ми потребуємо для нормальної роботи морського коридору”, — зазначив глава держави.

За його словами, хороші результати є також і в української залізниці. 

“Тільки за один цей листопад “Укрзалізниця” перевезла 14 млн тонн вантажів. Це рекордний показник за час від початку повномасштабної війни, і фіксуємо хорошу роботу залізниці на напрямах як експортних, так і імпортних, і у внутрішніх перевезеннях. Я вдячний усьому колективу “Укрзалізниці”, всім нашим транспортникам, кожному й кожній, хто працює в українських портах, і всім тим країнам і народам, які реально підтримують європейські “Шляхи солідарності”, створені, щоб допомогти народу, який протистоїть агресії”, — наголосив президент.

Наприкінці звернення він розповів, що сьогодні була доповідь керівника зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка. 

“Важлива й актуальна інформація щодо того, чого варто очікувати Україні, до чого готуватися. Провів нараду і з міжнародниками щодо наших зовнішньополітичних комунікацій у грудні: плануємо активну роботу на кожен тиждень цього місяця. Очікуємо й важливих домовленостей із партнерами до кінця року. Пріоритет незмінний — зміцнювати державу, захищати людей, додавати сили нашим позиціям — в усьому. І я вдячний усім, хто свої особисті інтереси не ставить вище від інтересів Української держави. Хто воює. Працює. І допомагає. Слава Україні!”, — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Посилення ППО дефіцитними ракетами, новими зенітними комплексами та нарощування власного виробництва зброї, — Зеленський провів селекторну нараду

Нагадаємо, в ніч на 4 грудня російська армія випустила по Україні 23 ударні безпілотники Shahed-136/131 та одну керовану авіаційну ракету Х-59. Протиповітряна оборона працювала у щонайменше 9 областях України

Прямий ефір