Майже три десятки зустрічей провів Володимир Зеленський під час візиту до США. Важливі переговори відбулися на Генеральній асамблеї ООН, а також у Білому домі. Президент України презентував план перемоги, обговорив повоєнну відбудову та заручився подальшою підтримкою союзників, яка забезпечить справедливий для України мир. Про головні підсумки поїздки Володимира Зеленського до Штатів інформує FREEДOM.
“Саме цієї осені вирішується, що буде далі в цій війні. Разом із партнерами ми можемо посилити наші позиції, як потрібно для нашої перемоги — спільної перемоги для справді справедливого миру”, — з таких слів у своєму відеозверненні розпочав візит до США президент України Володимир Зеленський.
Прямо з трапа літака він вирушив на завод із виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів. Пенсильванія — перший штат, який відвідав президент України.
“Для мене велика честь перебувати тут разом зі своєю командою. Як я вже сказав своєму колезі, я почав свій візит до Америки з вашого міста, з вашого заводу в Пенсільванії. Мені сказали, що тут працюють чотири сотні людей, і мені дуже хотілося приїхати сюди й подякувати вам. Чотириста людей рятують мільйони українців”, — заявив президент України на підприємстві.
У Нью-Йорку на зустрічі у форматі “Велика сімка” плюс Україна”, під час якої понад 30 країн і Європейський Союз ухвалили Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України, Володимир Зеленський зазначив: цей документ сприятиме миру в Україні та всій Європі.
“Це спільне зобов’язання сприяти відновленню України та підтримувати наш шлях до ЄС. Воно передбачає координацію зусиль із відновлення через Українську платформу донорів, що гарантує втілення наших спільних ідей у реальність”, — зазначив Зеленський.
На зустрічі з двопартійною делегацією Сенату США у Вашингтоні президент України наголосив, що мир і свобода без будь-яких компромісів мають бути спільним досягненням.
“Ми бачимо, що наша свобода спирається на двопартійну рішучість і єдність США. Для всіх у світі важливо бути свідками цього. Ми перебуваємо у вирішальному моменті цієї війни“, — зазначив Зеленський.
Президент Зеленський виступив на полях Представництва України при ООН і Генасамблеї та провів низку важливих зустрічей. Зокрема, з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою, який пообіцяв для України пакет енергетичної допомоги. Переговорив Зеленський і з канцлером Німеччини Олафом Шольцем і генеральним секретарем Організації американських держав Луїсом Альмагро. Також глава Української держави провів зустріч із членами Конгресу США, прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді та з президентом Парагваю Сантьяго Пеньєю.
З президентом Панами Хосе Муліно та прем’єр-міністром Словенії Робертом Голобом Зеленський обговорив реалізацію формули миру. Цю саму тему, але з акцентом на судноплавстві в Чорному морі, Зеленський обговорив із лідером Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
“Світ потребує мирного майбутнього та стабільного розвитку. І я кажу це як президент України — країни, яка протистоїть жорстокій колоніальній агресії Росії. І ми точно знаємо, як багато може досягти глобальна єдність — і тут, в ООН, і через Саміт миру для України, де ми намагаємося протидіяти руйнівній силі Росії та її поплічникам”, — заявив президент України.
Крім того, у дні візиту Володимира Зеленського його американський колега Джо Байден оголосив про черговий пакет військової допомоги для України. Згідно із заявою Байдена на сайті Білого дому, Київ отримає озброєння на суму 7 млрд 900 млн доларів.
“Ця війна показала, що українці можуть зробити все, що захочуть. Сьогодні ми показуємо українцям, що ви не самотні. Ви не самотні в цій боротьбі. Ви не самотні у відновленні, яке піде за нею“, — заявив президент США.
Головною подією цього візиту Володимира Зеленського до США стала презентація плану перемоги Києва, з яким ознайомився президент Джо Байден.
“Я бачу два ключові моменти. По-перше, зараз ми повинні зміцнити позиції України на полі бою — це посилить позицію України на майбутніх переговорах. По-друге, ми дивимося вперед, щоб допомогти Україні досягти успіху в довгостроковій перспективі”, — зазначив Джо Байден.
Подробицями плану Зеленський також поділився з віцепрезиденткою США. Камала Гарріс зазначила, що Вашингтон продовжить підтримку Києва та працюватиме над тим, щоб перемога була за Україною.
“Сполучені Штати підтримують Україну. Не з благодійності, а тому, що це в наших стратегічних інтересах. Ми продовжимо надавати Україні безпекову допомогу, необхідну для успіху на полі бою. Путін почав цю війну, і він може закінчити її завтра, якщо просто виведе свої війська із суверенної території України”, — заявила Камала Гарріс.
Близько години президент України Володимир Зеленський розмовляв із колишнім американським президентом і нинішнім кандидатом від Республіканської партії Дональдом Трампом. Трамп заявив, що виступає за справедливий для України мир. Зі свого боку Зеленський запросив Трампа відвідати Україну, і той погодився.
“Дуже важливо поділитися нашим планом, нашими конкретними кроками, як ми можемо посилити Україну. Звісно, ми маємо вирішити це зараз, тому що після листопада ми не знаємо, хто буде наступним президентом. Тільки американці вирішать, хто буде президентом. І ми також розуміємо, що до листопада ми не зможемо зупинити Путіна. Але ми повинні постаратися це зробити“, — заявив Володимир Зеленський.
Під час свого візиту до США президент Зеленський отримав нагороду Американської академії досягнень — The Golden Plate Award. Протягом 60 років цією нагородою відзначають внесок у розвиток людства. Виступаючи з промовою вдячності, Зеленський наголосив, що наступні кілька місяців будуть вирішальними у війні, тож потрібно якнайшвидше наближати справедливий мир для України й у цьому вже допомагають її союзники.
Читайте також: Поїздка Зеленського до США знову вивела Україну на перші шпальти світових ЗМІ, — політолог-американіст