Президент України провів зустріч із представниками парламенту Швейцарії (ВІДЕО)

Володимир Зеленський, Ерік Нуссбаумер та Єва Герцог. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 15 січня, у межах візиту до Швейцарської Конфедерації президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Національної ради Федеральних зборів Швейцарії Еріком Нуссбаумером та головою Ради кантонів Євою Герцог, а також із головами партій і фракцій Федеральних зборів Швейцарії. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Під час зустрічі президент подякував за вагому підтримку з боку Швейцарії суверенітету й територіальної цілісності України, а також за гуманітарну допомогу.

Сторони обговорили підтримку Швейцарією української формули миру та подальші кроки щодо її імплементації. 

Фото: president.gov.ua

Крім цього, Зеленський подякував за проведення зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, яка відбулася в Давосі 14 січня та зібрала представників понад 80 країн та міжнародних організацій.

“Президент поінформував швейцарських парламентарів про ситуацію на полі бою та відзначив важливість зусиль держав-партнерів задля захисту нашої країни”, — повідомили у пресслужбі.

Глава держави також наголосив на важливості участі Швейцарії у спеціальному міжнародному трибуналі щодо злочину агресії Росії.

“Співрозмовники відзначили важливість звернення президента України до Федеральних зборів та народу Швейцарії, яке Глава держави виголосив улітку 2023 року задля консолідації підтримки нашої країни”, — зазначили у повідомленні.

Під час розмови Зеленський також порушив питання щодо визнання Федеральними зборами Швейцарії Голодомору 1932–1933 років геноцидом українців.

Читайте також: На зустрічі щодо української формули миру в Давосі 81 учасник дав сигнал Росії, — політолог

Нагадаємо, сьогодні, 15 січня, президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Швейцарської Конфедерації, де напередодні відбулася зустріч радників з нацбезпеки щодо української формули миру.

Розглядалися п’ять пунктів формули: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації й повторення війни та підтвердження закінчення війни.

Прямий ефір