Президент України сьогодні, 7 листопада, прибув до Будапешта для участі в саміті Європейського політичної спільноти. Це його перший візит до Угорщини з початку повномасштабної російської агресії. Під час робочого візиту у Володимира Зеленського заплановані двосторонні зустрічі, зокрема з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і головою Євроради Шарлем Мішелем, повідомляє FREEДОМ.
Під час вступної промови на саміті Зеленський наголосив на важливості продовження підтримки України, адже наразі Росія лише посилює ескалацію та залучає на свій бік дедалі більше союзників. Тепер у центрі Європи воюють солдати КНДР.
“Ми захищаємося не від російських слів, а від російських нападів. Тому нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть. Деякі з вас обіймаються з ним уже 20 років, і все стає тільки гірше. Він думає тільки про війни та не зміниться. Тільки тиском його можна стримати”, — наголосив президент.
Тема війни Росії проти України буде однією з ключових під час зустрічі лідерів європейських країн. За словами голови Європейської ради Шарля Мішеля, рішення, які ухвалюватимуться на саміті, визначать майбутнє Європи на десятиліття вперед.
“Ми хочемо посилити Україну, тому що знаємо: зміцнення України зміцнює нас самих, це перший елемент. Ми також усвідомлюємо, чим загрожує показувати слабкість авторитарним режимам, таким як Росія, коли вони піддають ризику міжнародний порядок. Це дуже небезпечний сигнал уразливості всьому світу”, — акцентував глава Євроради.
Також у центрі уваги європейських лідерів у Будапешті — зміна влади в Сполучених Штатах Америки. Практично всі в один голос говорять про необхідність тісної співпраці з переможцем президентських виборів Дональдом Трампом для підтримки України та протистояння союзу Росії з Північною Кореєю, Іраном і Китаєм.
“Китай, Північна Корея, Росія і, звісно, Іран — це дедалі більше й більше загроз не тільки для європейської частини НАТО, а й для Сполучених Штатів, тому що Росія постачає новітні технології в Північну Корею в обмін на допомогу КНДР у війні проти України. І це загроза, яка тільки зростає”, — констатував генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
“Мир, як сказав Володимир Зеленський, означає допомогу Україні в опорі російській агресивній війні. За цим столом можуть бути різні думки, але я глибоко переконаний, що наші інтереси збігаються. Наш інтерес у тому, щоб Росія не виграла цю війну. Що б не думали тут люди чи громадськість, якщо Росія переможе, це означатиме, що біля наших кордонів з’явиться імперська держава, якій скажуть, що експансіонізм прийнятний. Я не розумію, як хтось за цим столом може почуватися спокійно, якщо ми дозволимо цьому статися”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Також на саміті Європейської політичної спільноти обговорять ситуацію на Близькому Сході, міграційну кризу в Європі та виклики перед глобальною економікою. Беруть участь у заході понад 40 держав та організацій.
Читайте також: Переговори з Путіним, зброя для України, перестановки в НАТО: майбутню політику Трампа спрогнозували експерти
Нагадаємо, вибори у США відбулися 5 листопада. Дональд Трамп отримав підтримку більшості штатів, які “вагалися”, забезпечивши собі фактично другий президентський термін. Він уже оголосив про свою перемогу і пообіцяв змінити курс США: знизити податки, збільшити видобуток нафти та зупинити всі війни.