Прецедент є: як обмежується ризик реекспорту товарів подвійного призначення в РФ, розповів Пендзин

Ілюстрація: gettyimages.com

Ухвалений Європейським Союзом 14-й пакет санкцій обмежує ризик реекспорту товарів подвійного призначення в Росію. Про це сьогодні, 21 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Є 14-й пакет санкцій, в якому унікально введена дуже цікава санкційна позиція відповідальності підприємства-виробника за кінцевого споживача власної продукції. Насамперед ідеться про товари подвійного призначення. Тобто на сьогодні інформація, що європейська компанія виготовила якийсь товар, який формально був закуплений Казахстаном, вже не буде задовольняти європейські контрольні органи. Виробник товару подвійного призначення повинен буде підтвердити кінцевого споживача свого товару. І якщо це буде санкційний споживач, то на цю компанію може бути накладено відповідні санкційні обмеження, відповідні досить високі штрафи”, — сказав економіст.

На думку Пендзина, цей пункт має значно скоротити можливість використання товарів подвійного європейського виробництва. Також він звернув увагу, що приблизно ті ж самі обмеження запровадили й США.

“Чому це стало важливим й чому навіть Швейцарія приєдналася до 14-го пакета та формально поширила на себе ці обмеження? Проблема полягає в тому, що в російських ракетах та дронах, вироблених у 2023 році, було виявлено комплектуючі виробництва європейських й американських компаній, власне, які потрапляли в Російську Федерацію через такий досить складний шлях, через треті країни. При цьому виробник, природно, формально не ніс жодної відповідальності за кінцевого споживача. Для того, щоб цього не було, ось, будь ласка, 14-й пакет жорстко цю ситуацію обмежує. Подивимося, наскільки ефективно він працюватиме, але прецедент є”, — сказав економіст.

Читайте також: Лазівки для Москви: як та через які країни РФ намагається обходити санкції (ВІДЕО)

Прямий ефір