Претензії Угорщини до України щодо припинення транзиту нафти “Лукойлу” є безпідставними — розбір Рябцева

Геннадий Рябцев. Фото: facebook.com/riabtsevg

Угорщина не має права пред’являти претензії до України як до держави щодо припинення транзиту нафти російської компанії “Лукойл”, яка перебуває під санкціями. Україна не підписувала ані з Росією, ані з Угорщиною жодних договорів про транзит нафти. Про це сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.

“Існує давно підписаний контракт між українською “Укртранснафтою” і російською “Транснефтью” про організацію транзиту через територію України якоїсь нафти. Тобто цю нафту видобуто на території Російської Федерації. Де вона видобута, якою компанією — у контракті не обумовлюється. Українська сторона не має абсолютно жодного стосунку до того, транзит якої нафти вона організовує своєю територією”, — сказав він.

Рябцев звернув увагу, що російська компанія “Лукойл” підтримує воєнні дії проти України, фінансуючи витрати через сплату податків до федерального бюджету Росії і через постачання нафтопродуктів, які виробляють на її заводах для потреб збройних сил РФ.

“Тобто компанія “Лукойл” — під санкціями, причому не тільки в Україні, але й у Європейському Союзі. Тому претензія до України полягає в тому, що ми ввели санкції проти компанії, яка підтримує війну. Якщо в Угорщині вважають це рішення неспроможним, то вони можуть апелювати, звичайно, до відповідних установ Європейської комісії, до того ж самого суду ЄС із вимогою скасувати, наприклад, ембарго на постачання до Європейського Союзу нафтової сировини та нафтопродуктів із Російської Федерації, зокрема тих, які видобуває і виробляє компанія “Лукойл”. Але цього не роблять. Тобто обґрунтування цих претензій немає”, — зазначив експерт.

Він висловив думку, що міністр закордонних справ Угорщини шукає причини, щоб і надалі чинити опір виплаті компенсацій державам-членам ЄС коштів із Європейського фонду миру за придбання допомоги Україні.

“Раніше було питання про мову, потім — про школи. Тепер питання про нафту “Лукойлу”. Я не знаю, що далі буде. Може, якісь екологічні вимоги, наприклад, що дим від згарищ, спричинених бомбардуваннями російської нафти, поширюється на територію Угорщини та заважає добре дихати членам угорського уряду”, — додав Рябцев.

Читайте також: Транзит російської нафти в Угорщину і Словаччину через Україну зупинено — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір