Олег Борисов

Ведучий телеканалу UA

Народився в Києві. Закінчив Факультет журналістики Київського університету культури і мистецтв. Був кореспондентом телеканалів “Тоніс”, “Магнолія ТВ”, “112 Україна”, СТБ, NewsOne, ZIK і ATR. Ще в профбагаже – “Суспільне радіо” і “Радіо Київ 98 ФМ”.

У 2020 році почав працювати на телеканалі UA, веде проєкти “5 вопросов”, “Чем живёшь, Украина?” та “Давайте проверим!”.

Як зізнається Олег, він – тотальний перфекціоніст у всьому. Як у побуті – в нього завжди чиста машина, навіть коли брудно, – так і в професії: все має бути точно, красиво та за правилами, без маніпуляцій і помилок. Головним він вважає правдиве та максимально всебічне висвітлення інформації. Великий противник цензури, замовних гостей, фальсифікацій і підтасованої статистики. Вважає, що державних каналів має бути багато, оскільки вони працюють на інтереси країни. Саме цей статус дає можливість телеканалу “Дом” бути об’єктивним, чітко озвучувати позицію держави, подавати правдиву всебічну інформацію, виходячи з правил журналістики та журналістської етики. Що і відповідає його, як перфекціоніста, вимогам до професії.

До третього курсу університету Олег не знав української мови, але за півроку вивчив і відтоді вільно на ньому спілкується. Не раз публічно висловлював свою позицію з приводу “мовного питання”, після чого його почали називати “радикальним націоналістом”.

“У мене батько народився в Росії, але більшу частину життя живе в Україні. Він уже українець. Говорить російською мовою, але навіть у нього така ж позиція, як і у мене, – говори якою хочеш мовою, а державна мова у нас одна – українська. Тому що ми живемо в Україні. Потрібно шанувати і поважати свою мову. І ні в якому разі її не нищити”, – розповідає він.

Олег любить все, пов’язане з озвученням реклами та фільмів. Навіть має домашню міністудію, де тренується озвучувати ролики та робить акторсько-художні начитки. Друга пристрасть ведучого – автомобілі. Від дріфтингу – до подорожей на своєму квадроциклі  болотами та бездоріжжям. З дитинства мріяв вести автомобільну програму або блог, але поки це мрія.

Прямий ефір