Анна Нитченко

Ведуча телеканалу FREEДOM

Понад 20 років у журналістиці. За цей час Анна вивчила максимум складових цієї сфери: була журналісткою, редакторкою, сценаристкою, ведучою; оволоділа кількома програмами відео- й аудіомонтажу; працювала на ТБ, в інформагентствах, на сайті, в пресслужбах держструктур, на радіо і в газеті. Але основним місцем роботи (та отримання задоволення) завжди було телебачення: СТБ, КДР ТРК, ТВі, ZIK, Obozrevatel TV і, звичайно ж, FREEДOM. Окрім того, вона знімається в кіно та викладає.

Телебачення — усвідомлений ще в дитинстві вибір.

“Років у 12 я прийшла в дитячу редакцію на телеканалі “Новий Чернігів”. Ми жили тоді в Чернігові, — розповідає Анна. — Там все почалося, там все й продовжувалося: дорослі новини, свої програми. На каналі я отримала шикарну практику. Але було ще бажання освоїти теорію”.

Анна Нитченко закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, телевізійна група. Зараз вона аспірантка цього вишу, пише наукову роботу для захисту ступеня доктора філософії. Каже, що це важлива складова для викладання у виші.

“Мені завжди було цікаво та важливо освоїти професію з усіх боків — коли ти можеш підхопити проєкт на будь-якому етапі. Викладання — це теж можливість глибше освоїти професію. Коли щось пояснюєш студентам або практикантам, то і для себе розкладаєш по поличках процеси, які раніше робив несвідомо чи над якими не замислювався”.

Попри професії Анна захоплюється айкідо. Для неї це з одного боку, челендж, а з іншого — можливість покращити фізичний та психологічний стан. Але в будь-якому випадку, це знову робота над собою.

“Ти ніколи не знаєш, де тобі може загрожувати небезпека. Айкідо для мене — це можливість не тільки освоїти прийоми самооборони, але й навчитися уникати конфліктних ситуацій. Не можна бути готовим до непередбачуваних ситуацій, але можна розвивати готовність до того, що може бути щось непередбачуване. Айкідо дуже гармонійно вписалося в моє життя”, — зазначає Анна Нитченко .

Прямий ефір