Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді під час візиту до Києва може передати Україні якісь пропозиції від РФ. Таку думку сьогодні, 22 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Антон Кучухідзе.
“Що саме він запропонує, це буде однозначно за закритими дверима. Я думаю, що максимум, який Індія може зараз відіграти, — це, умовно кажучи, передати якусь нову пропозицію від росіян. Тобто росіянам зараз складно спілкуватися з Україною, із Заходом, тобто лінії комунікації обмежені, дипломатичні лінії обмежені, тому вони завжди знаходять держави, через які передають те чи інше бачення або оновлення позицій, умовно кажучи. Така практика була реалізована через Угорщину, через Туреччину, через Китай якийсь час. Зараз, можливо, пан Моді привезе щось нове”, — сказав він.
Політолог наголосив, що росіяни свою агресивну політику не змінюють.
“Ультиматуми вони свої не прибирають для того, щоб хоча б з’явилася перспектива, як каже пан Моді, щодо хоча б початку переговорів, тому я слабо собі уявляю, що там буде щось слушне й вигідне для України, навіть якщо росіяни якийсь пакет пропозицій будуть через Моді передавати”, — вважає Кучухідзе.
Він також зазначив, що в Індії немає досвіду розв’язання регіональних і глобальних воєн.
“Тому я собі слабо уявляю механізми, за допомогою яких вони будуть тиснути на Російську Федерацію. Щоб країна була повноцінним медіатором у переговорах або ж принесла результат під час цих переговорів, вона щонайменше має бути рівновіддаленою, а вони на 60 мільярдів нафти купують у рашистів. Тобто важко говорити про рівновіддаленість під час переговорів. Тому потенціалу в них немає, але, знаєте, як у дипломатії заведено дякувати за джентльменські акти, вчинки. І, скажімо так, у дипломатії є така фраза “подяка за докладені зусилля”. Тому, може, якихось зусиль Індія, звичайно ж, й докладе, але я слабо собі уявляю, щоб росіяни передали щось слушне”, — сказав Кучухідзе.
Читайте також: Візит прем’єр-міністра Індії до України стане історичним: про цілі розповів політолог
Раніше докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Аліна Гриценко зазначила, що наразі ставлення до війни Росії проти України та взаємини із самою Україною справді залишають значний слід на репутації тієї чи іншої країни. Тому Індія намагатиметься увійти до мирного переговорного процесу, щоб позначити себе як лідера глобального Півдня. На цьому тлі у неї може навіть виникнути конкуренція з Китаєм.