Представництво президента України в АР Крим активізує діяльність щодо реінтеграції та деокупації півострова, – Кориневич

Фото ОП

Представництву президента України в Автономній Республіці Крим сьогодні виповнюється 29 років. Після того, як Володимир Зеленський змінив підхід до ролі цього органу, представництво активніше долучилося до процесу повернення тимчасово окупованих територій АРК та міста Севастополя.

Про це сказав постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич, інформує ОП.

Так, 17 грудня 1992 року Верховна Рада України ухвалила закон “Про представництво президента України в Республіці Крим”. День його схвалення став датою заснування представництва.

Навесні 2014 року, після початку окупації Кримського півострова Російською Федерацією, представництво президента України в Автономній Республіці Крим відновлює свою діяльність поблизу півострова – у місті Херсоні. Враховуючи численні порушення прав людини з боку РФ та важливість розбудови політики деокупації та реінтеграції, у 2019 році глава держави вирішив відкрити офіс представництва в Києві, що взяв на себе низку стратегічних питань, а офіс у Херсоні продовжив роботу над виконанням тактичних завдань та зі зверненнями громадян.

У 2019 році Володимир Зеленський призначив Антона Кориневича постійним представником президента України в Криму, а його заступницями стали Дар’я Свиридова й Таміла Ташева.

Представництво спільно з партнерами працює над розвитком ініціатив, спрямованих на реалізацію Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, розбудову політики перехідного правосуддя; над дотримання прав людини й виконанням інших заходів, які б сприяли відновленню територіальної цілісності України та захисту наших громадян з тимчасово окупованих територій.

Представництво було залучене до реалізації ініціативи щодо деокупації Криму – запуску міжнародного майданчика “Кримська платформа”.

Сьогодні у представництві працюють 34 члени команди, частина з них є кримчанами.

“Зміна підходу до ролі представництва й можливість мати в Києві повноцінний офіс, що забезпечує нашу роботу та посилює міжвідомчу взаємодію, – важливий крок президента України у формуванні послідовної політики з повернення Криму. Завдяки внесенню змін до указу про представництво тепер ми залучені до процесів, які стосуються питання повернення тимчасово окупованих територій АР Крим та міста Севастополя, і вже готові демонструвати наші перші результати”, – зазначив Кориневич.

Він висловив переконання, що орган обов’язково знову відкриє свої двері в місті Сімферополі.

Раніше повідомлялося, що кримськотатарський орнамент внесли до списку спадщини ЮНЕСКО.

Читайте також: Розвиток кримськотатарської мови в Україні: “5 вопросов” із заступником міністра культури Тарасом Шевченком

Прямий ефір