Кожен українець хотів би почути, що НАТО готовий прийняти Україну до своїх лав, і на майбутньому саміті отримати запрошення до Альянсу. Але поки що це малоймовірно. Проте, в Альянсі повинні дати чіткий сигнал Росії про те, що Україна стане повноправним членом блоку. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 липня, озвучив віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Кожен українець хотів би почути одне просте слово або пропозицію: ми вас бачимо в НАТО, ми вас приймемо й запрошуємо. Але запрошення, найімовірніше, ми не почуємо. Потрібно розуміти, що ситуація у світі зараз непроста. А ми перебуваємо ще в складнішій ситуації. Тому негативно сприймати позитивні моменти, тобто кошти на оборону, військову допомогу від союзників, не варто. Це все про перспективу. І це дуже важливо. Оскільки половина цього року вже позаду. І треба дивитися в майбутнє. Ми бачимо, як важко іноді буває фактично вибити допомогу від наших партнерів. Я маю на увазі, зокрема, США”, — зазначив політолог.
Лісний вважає, що в НАТО мають дати таке формулювання стосовно майбутнього України в Альянсі, яке б не залишало сумнівів і різних трактувань.
“На цьому саміті важливо, щоб дали сигнал насамперед навіть не нам, а Російській Федерації, з подачі якої останнім часом з’являються якісь “мирні плани”, де однією зі складових є позаблоковість України. Тобто в НАТО мають показати, нехай не цим словом, а нехай це буде “міст” або “відкриті двері”, що Україна буде в Альянсі. Це так має бути сформульовано, щоб було зрозуміло, що НАТО не відвернеться від України й чекає закінчення війни. Має бути формулювання таке, що коли Україна переможе, тоді ми її приймемо. Або після закінчення війни, так коректніше буде. Тому залишається сподіватися, що все ж таки формулювання виберуть правильне, а допомогу — конкретну”, — резюмував гість ефіру.
Політолог також звернув увагу на те, що в Держдепартаменті США вже лунали вдалі формулювання стосовно майбутнього України в НАТО.
“В американському Держдепі, мені здається, звучало взагалі прекрасне формулювання про те, що потрібно допомогти Україні перемогти. Або в такому плані: після перемоги України ми можемо цілком серйозно розглядати її вступ до Альянсу. Але це все звучить кулуарно. А подібні формулювання необхідно закріпити в якомусь підсумковому документі. Але на нинішньому етапі, мені здається, більш реальним є те, щоб просувати тезу, що, мовляв, дайте нам достатню кількість зброї. Вчасно і необхідну кількість”, — зазначив Лісний.
Читайте також: НАТО потрібно почати говорити з позиції сили, — Мережко
Раніше повідомлялося, що держави-члени НАТО погодили допомогу Україні в розмірі 40 млрд євро.