Правозахисники передали в МКС доповідь про злочини армії РФ під час захоплення Маріуполя

Тимчасово окупований Маріуполь. Фото: t.me/andriyshTime

До Міжнародного кримінального суду (МКС) передали нову доповідь про злочини Росії. Окупаційна армія РФ цілеспрямовано застосовувала тактику голоду під час 85-денної облоги українського Маріуполя на початку 2022 року. Це вважається воєнним злочином. Такий висновок лежить в основі досьє, яке юристи компанії Global Rights Compliance у співпраці з українським урядом подали до МКС у Гаазі. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на The Guardian.

Global Rights Compliance — це міжнародна правозахисна організація, яка прагне посилити дотримання міжнародного права і домагається справедливості шляхом інноваційного застосування права.

Зокрема, у згаданій доповіді стверджується, що Росія та її лідери мали намір вбити та завдати шкоди великій кількості цивільних осіб. За попередніми оцінками, 22 тис. людей загинули під час оточення та захоплення Маріуполя військами РФ на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Цивільне населення залишалося без води, газу та електрики протягом кількох днів, тоді як температура повітря опустилася нижче -10.

Юристи звернули увагу на чотири фази російської агресії:

  • атака на цивільну інфраструктуру;
  • припинення постачання електроенергії, опалення та води;
  • відмова в гуманітарній евакуації;
  • атаки в той час, коли допомога не могла надійти.

Таким чином поетапний напад на Маріуполь продемонстрував, що Росія планувала захопити місто без жалю до цивільних, а їхня кількість до 24 лютого 2022 року становила близько 450 тис. осіб.

У висновку звіту йдеться про те, що майже 90% закладів охорони здоров’я та житлових будинків у місті було зруйновано або пошкоджено під час облоги, а пункти видачі їжі та маршрути гуманітарної евакуації розбомблено. Відповідальність за загибель тисяч цивільних осіб лежить на найвищому рівні — на Володимирі Путіні та на російському військовому керівництві, наголошується у звіті. Тим часом після низки злочинів армії РФ, зараз Росія намагається створити картинку так званого відновлення Маріуполя, який сама ж і зруйнувала.

Читайте також: Вбивці під маскою “визволителів”: звірства росіян на окупованих територіях 

Нагадаємо, російська влада планує з 1 листопада розсилати жителям тимчасово окупованих територій України незаконні електронні повістки до окупаційної армії. У Росії оприлюднили постанову про роботу Єдиного реєстру військового обліку. Про випадки незаконної мобілізації на окупованих Росією територіях повідомляють місцеві жителі

Прямий ефір