У Німеччині та Франції спостерігаються тяжіння до правих та ультраправих політичних сил. Це не означає, що політичний вектор кардинально змінюється, але показує, що це відбувається через європейську політику і не без впливу Росії. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
“Навряд чи праві можуть повністю об’єднатися, тим більше серед них є ті, хто за Україну в Європі. Є амбіції та нюанси, які не дозволяють об’єднуватися. Насамперед те, що ми бачимо, — результати політики європейської, а вже в другу чергу це вплив Росії та гра РФ на тих нюансах, помилках, які там є”, — зазначив він.
“Альтернатива для Німеччини” має популярність на території колишньої Німецької демократичної республіки (НДР), що говорить про вплив менталітету на політику. Не можна сказати, що тільки Володимир Путін винен у формуванні таких поглядів.
“Альтернатива для Німеччини” бере більшість, причому вже досить стабільно на території колишньої НДР. Але я б не став перебільшувати вплив Путіна на формування таких поглядів. Тому що ультраправий і правий поворот — це запит безпосередньо самого Європейського Союзу. Десь населення реагує на неуспіх деяких реформ, десь дійсно на острах міграційної політики”, — пояснив Левусь.
Франція відновлює свої лідерські позиції в ЄС, тому навіть праві політики, як-от лідерка партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен, не хочуть відверто асоціюватися з Путіним, упевнений експерт.
“Коли з’явилися ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливості послати військових фахівців в Україну, Марін Ле Пен цю ідею теж підтримала. Не пристойно бути політиком, якого однозначно асоціюють із Путіним. Тим більше на тлі того, коли Франція відновлює свої лідерські позиції в Європейському Союзі”, — зазначив Левусь.
Читайте також: Результати виборів до Європарламенту: чого очікувати Україні