Працюють без радіосигналу та стійкі до РЕБ: Міноборони України тестує нові дрони (ВІДЕО)

Дрон на оптоволокні. Фото: mod.gov.ua

У Міністерстві оборони України тестують нові українські дрони, керовані через оптоволоконний кабель. Безпілотники такого типу ефективні в умовах застосування армією РФ засобів радіоелектронної боротьби. В українському оборонному відомстві повідомили: дрони перебувають на завершальному етапі кодифікації, їх незабаром постачатимуть для потреб армії, розповідає FREEДOM.

“Вони можуть використовуватися для наземних, літаючих, плаваючих дронів, а також ми плануємо зробити безпілотний комплекс — дрон з оптоволокном і кріпленням на бойову частину”, — розповідає співзасновник компанії-постачальника Дмитро Шейнарт.

Вони стійкі до систем РЕБ. Їх складніше засікти й перехопити. Дрони на оптоволокні працюють без радіосигналу. На безпілотнику розміщена велика котушка, на якій намотано кілька кілометрів оптоволоконного кабелю.

“Але він має низку обмежень. Він може бути вкрай ефективним при виконанні одних завдань, і менш ефективним в інших. Основна його перевага в тому, що такому БпЛА не страшні засоби РЕБ противника. Тому що сигнал від пілота до дрона йде по фізичному передавальному кабелю — це величезний плюс для передової. Однак є і мінус — це дальність польоту. Дрон не може літати так далеко, як літають бездротові дрони”, — розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федоренко.

Наразі ці дрони перебувають на завершальному етапі кодифікації й будуть постачатися для потреб армії.

“Противник продовжує нарощувати можливості щодо застосування технології управління дронами по оптоволокну, тому вкрай необхідно нівелювати його переваги в цьому сегменті. Вітчизняні виробники демонструють свою готовність швидко адаптуватися до сучасних викликів війни та втілювати в життя нові розробки”, — цитує начальника управління безпілотних авіаційних систем Головного управління інновацій Міноборони України Євгена Ткаченка сайт відомства.

Використання дронів у сучасних конфліктах значно масштабувалося, кажуть експерти. Україна стала одним із лідерів у розробці та застосуванні безпілотних авіаційних систем. Це пов’язано з необхідністю посилення розвідки, точкових ударів і боротьби з противником, який активно застосовує засоби РЕБ.

“Купольні РЕБ, які росіяни встановлювали на свою техніку, і потрібно було розв’язувати це питання. Відбулася модернізація конструкції дронів, ми стали використовувати штучний інтелект для автоматичного доведення БпЛА до цілі. Це означає, що безпілотник захоплює ціль до входження в зону дії ворожої РЕБ. А далі йде вже без пілота і самостійно підбиває або знищує”, — розповів Юрій Федоренко.

Нарощування виробництва та нові розробки у сфері озброєння — це відповідь Сил оборони України на російські атаки.

“Це спільне завдання виробників зброї, наших урядовців і всіх, хто залучений, — зробити цей рік рекордним за дронами всіх видів, а також суттєво наростити виробництво українських ракет, артилерії, всієї необхідної техніки. Я доручив збільшити кількість замовлень дронів. Це вже виконується. Наші арсенали — це одна з гарантій незалежності, як і влучність наших воїнів”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Експерти впевнені, безпілотники на оптоволокні будуть важливою частиною озброєння Сил оборони України вже 2025 року. Як повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, одним із найефективніших у застосуванні може стати дрон-камікадзе проєкту Black Widow Web 10. Він здатен долати дистанції понад п’ять кілометрів і доставляти понад два кілограми корисного вантажу.

Читайте також: Майстерня з обслуговування БпЛА: як працюють українські військовослужбовці підрозділу “Хижак” (ВІДЕО)

Прямий ефір