Позиція Угорщини, яка часто йде всупереч з думкою більшості в Європейському Союзі, викликає питання про те, чи є взагалі ця країна демократичною. Таку думку сьогодні, 1 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Він прокоментував пояснення спікера угорського МЗС, що Угорщина не ветувала спільну заяву Європейського Союзу щодо виборів у Венесуелі, а спершу дочекалася звіту з Венесуели, вивчила його й потім приєдналася до заяви. Політолог-міжнародник назвав це не більш ніж відмовкою.
“Така позиція точно викликає питання щодо того, а чи демократична країна Угорщина взагалі… І з іншого боку, до речі, це є, знову ж таки, ще й таким маркером, подібним до того, як пан Орбан не став ветувати початок перемовин з Україною і вийшов. Тобто ось такий черговий гібридний приклад. Але саме по собі дійство, яке було від самого початку, небажання виступати єдиним фронтом, — це скоріше про ментальність угорського керівництва, яке вважає за можливе робити такі демарші. Ба більше, не бачить жодної проблеми у тому, що відбувається у Венесуелі, та навіть, загравшись, не розуміє, що таке спільні принципи та загалом, що таке демократія, вважає, що може робити подібні речі”, — сказав Левусь.
Політолог зазначив, що Угорщина не вперше виступає всупереч загальній позиції Євросоюзу, й щодо неї спрацьовує накопичувальний ефект.
“Після цього рішення були дуже жорсткі заяви дипломатів багатьох країн Європейського Союзу… Нагромадилося дійсно дуже-дуже-дуже багато питань, до речі сказати, не пов’язаних з євроінтеграцією України. Тобто ці питання вже є дуже багато років, зокрема й питання щодо демократії в Угорщині, щодо угорської економіки й щодо ось цього шантажу Європейської комісії. Адже шантаж Європейської комісії придуманий був Орбаном не в контексті українського питання, а раніше набагато — для отримання грошей”, — сказав Левусь.
Він наголосив, що для Будапешта можуть бути наслідки через таку поведінку: вже зараз у ЄС заговорили про можливість припинення членства Угорщини.
Читайте також: Двозначна позиція Угорщини призводить до скандалів у Євросоюзі — подробиці
Нагадаємо, напередодні видання Politico з посиланням на джерела повідомило, що ЄС не зміг виступити зі спільною заявою з приводу виборів у Венесуелі, у якій висловлювалося занепокоєння можливими “недоліками та порушеннями” у голосуванні та містився заклик до більшої прозорості, тому що його ветувала Угорщина.