Позиція США щодо повноправного членства України в НАТО може бути змінена. Такою думкою сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Позиція США щодо повноправного членства України в НАТО теоретично може бути змінена. Насправді ми ще не знаємо явної позиції президента Дональда Трампа. Є його зауваження, є його коментарі, є його критика адміністрації Байдена, але немає конкретного розуміння з боку США, як вони бачать майбутнє Альянсу загалом”, — зазначив політтехнолог.
Наразі ключова мета країн-учасниць НАТО, а також України — пояснити Трампу значущість безпеки союзників.
“Бо з цим є певні проблеми з огляду на його ізоляціоністську та протекціоністську лінію, яку Трамп і представив більш детально. Так, він говорив більше про торгівельні баланси, розриви в торгівельних відносинах з Європейським Союзом, Китаєм, Канадою. Але з усім тим під час виступу кілька разів сказав “наші союзники та партнери”. Це свідчить про те, що Трамп цінує співдружність, кооперацію і відносини з різними державами, зокрема країнами Європи. Але в нього є свої зауваження щодо торгівельно-економічної політики попередньої адміністрації. Він хотів би її відкоригувати. І найкращим способом він бачить торгівельні мита та протекціоністські заходи. Тому перший час президентства Трампа буде присвячений насамперед торгівельно-економічній політиці”, — зазначив Постернак.
Що стосується повноправного членства України в НАТО, то на думку політтехнолога, це питання може стати темою компромісу у процесі мирних прагнень України.
“Найімовірніше, формула матиме такий вигляд: Україна прагне до НАТО або Україна декларує своє бажання увійти до НАТО. Але питання це відкладається на якийсь період. Зазначу, що такі ініціативи обговорювалися — відкладений варіант вступу України до Альянсу. Ясна річ, для Росії це стане неприйнятним фактором. Мені здається, тема вступу України до блоку може стати жертвою компромісу. Тому що Марко Рубіо, новопризначений держсекретар США, чітко дав зрозуміти: під час переговорів він очікує поступок і компромісу як з боку України, так і з боку РФ. І, ясна річ, що ці компроміси будуть болючими для обох держав — і Росії, і України. На даному відрізку часу якраз рух України до НАТО й може стати таким компромісом”, — підсумував Олег Постернак.
Читайте також: “Росія поки думає”: реакцію Кремля на заяви Трампа про можливі нові санкції прокоментував політтехнолог