Ефект економічних санкцій, запроваджених проти нафтогазової промисловості РФ, недостатньо великий для того, щоб Кремль припинив війну. Водночас пожежі на об’єктах нафтогазової галузі Росії дають додатковий ефект. Таку думку сьогодні, 28 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.
“Що стосується економічних санкцій, їхній обсяг і ефект поки що недостатній для того, щоб скоротити доходи Російської Федерації настільки, щоб у неї не вистачало коштів на фінансування війни в Україні. Адже є величезна кількість інших джерел, наприклад, житлово-комунальне господарство, всілякі соціальні програми тощо”, — сказав він.
Рябцев звернув увагу, що попри недостатню ефективність санкцій і те, що більшість українських безпілотників, які йдуть на російську територію, збивається, є реальні результати.
“Якщо говорити про санкції, то ми бачимо чіткий мінус 20 млрд дол. нафтогазових доходів. Причому ці мінус 20 млрд дол. — це якщо говорити про порівняльні ціни. Тобто за однакових цін на нафту — це реальні збитки РФ від усіх санкцій проти нафтогазового комплексу. Якщо говорити про обсяги переробки, так, вони значні та становлять приблизно 280 млн тонн нафти на рік. Але, якщо підтвердиться інформація про те, що АВТ-12, тобто установка атмосферно-вакуумна трубчатка (установка для первинного перероблювання нафти на паливо) на Туапсинському заводі вийшла з ладу, то для відновлення нормального функціонування знадобиться не два місяці, а набагато більше”, — пояснив експерт.
Він висловив думку, що й надалі на об’єктах нафтогазової галузі в Росії відбуватимуться різноманітні події.
“Отже, ось ці ось невеликі шпилькові уколи, якщо вони триватимуть, якщо їхня кількість зростатиме, то вони дадуть змогу істотно збільшити ефект від економічних санкцій, які вживали проти Російської Федерації Європейський Союз, США і Британська співдружність”, — вважає Рябцев.
Зазначимо, у січні 2024 року на об’єктах російської нафтогазової інфраструктури сталося вісім інцидентів. Вибухи та пожежі були на нафтобазах в Орловській і Брянській областях, а також на залізниці у Свердловській області поблизу об’єктів компанії “Газпром нефть”. 18 січня дрони атакували Петербурзький нафтовий термінал, а 21 січня — ще один термінал в Усть-Лузі. Це були перші удари по Ленінградській області з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Читайте також: Нафтова галузь РФ зіткнулася з великими проблемами через війну проти України — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, на нафтопереробному заводі в Туапсе (Краснодарський край) сталася пожежа.