Поїзд життя: як відбувається евакуація тяжкопоранених бійців до медзакладів (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Важкопоранених бійців евакуюють на спеціально обладнаному залізничному поїзді в тилові медичні установи. Маршрути тримають у найсуворішій секретності. У чому особливість роботи лікарів у таких спецпоїздах, розповідає FREEДOM.

На пероні на вигляд нічим непримітний вагон. Але саме на нього чекають карети швидкої допомоги. Цей поїзд евакуює поранених із фронту.

“Так, він не афішується. Так, є певна секретність. Оскільки це військовий ешелон. Хоча це військовий медичний поїзд, для нашого ворога немає різниці між медичними та військовими”, — розповідає військовий лікар Олександр.

Про його відправлення чи прибуття на вокзалі не оголошують. Поїзд не лише пришвидшує транспортування поранених до лікарень, збільшується можливість врятувати якомога більше життів наших воїнів.

“Кількість і чітка логістика. Тобто машина швидкої допомоги може під’їхати до будь-якої залізничної станції”, — зазначає Олександр.

Усередині вагона все обладнано для транспортування тяжкопоранених захисників. Вони постійно під наглядом медиків.

“Загалом працювати в поїзді складно, тому що це дорога. Ми все робимо на ходу, все. Починаючи від звичайних внутрішньовенних ін’єкцій і закінчуючи інкубаціями, ставимо катетери”, — розповідає військова медсестра Вікторія.

Але до таких умов медперсонал уже пристосувався. І екстрена зупинка поїзда можлива лише в одному випадку.

“Ми зупиняємо поїзд тільки в тому випадку, якщо пацієнт, наприклад, нестабільний, стан погіршився. І нам потрібно вивести його з цього етапу евакуації. Усе інше робимо повністю на ходу”, — розповідає Вікторія.

Олександр — начальник цього поїзда. Каже, кожен рейс — це стрес для всього персоналу.

“Високий рівень стресу, і так, ви зітхаєте з полегшенням, коли приїжджаєте і вивантажуєтеся. Не тільки вивантажуєтеся, а й бачите, що всі машини швидкої допомоги поїхали. Коли платформа порожня, і поїзд порожній”, — зазначив Олександр.

Військові лікарі, які працюють на цьому етапі евакуації бійців, наголошують — яке б не було важке поранення, найскладніше надавати воїнам психологічну допомогу. Хлопці хвилюються за побратимів — тих, хто залишився на передовій. І переживають за своїх близьких, яким доведеться дізнатися про їхні поранення.

Читайте також: Росія посилила атаки на Україну з використанням безпілотників — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір