Росія пообіцяла Сирії додаткову військову допомогу, стверджують джерела Reuters. За їхніми даними, нова зброя для диктаторського режиму Башара Асада надійде протягом наступних 72 годин. Що стало причиною нового витка конфлікту і як ситуація на Близькому Сході може вплинути на війну Росії проти України, розповідає FREEДОМ.
Сирійські опозиційні війська зайшли в Алеппо, друге за величиною місто Сирії.
Алеппо — територія, на якій ще донедавна російські військові тренувалися рівняти з землею цивільну інфраструктуру. Саме на сирійських рятувальниках армія РФ “запатентувала” свою тактику повторних ударів. У цьому районі — найщільніша концентрація російських військових баз. І одну з них — найбільшу базу 46 — сирійські повстанці вже контролюють.
Цю територію режим Асада контролював завдяки військовій підтримці Росії, Ірану та “Хезболли”. І війни, які диктатори спровокували в Україні та Ізраїлі, підготували сприятливий ґрунт для супротивників Башара.
“Армія Асада як така нічого з себе не представляла, що і показали перші роки громадянської війни в Сирії. Основні гравці — “Хезболла”, Іран і Росія. Росіян вивели в Україну, іранці постраждали від ударів Ізраїлю, пристойна частина “Хезболли” перебазувалася назад у Ліван. У підсумку військова міць у Сирії ослабла, й повстанці вирішили взяти реванш”, — пояснив журналіст Сергій Ауслендер.
Бойові дії, які спалахнули в Сирії вперше за останні чотири роки, поставили Путіна на розтяжку. Його давній друг Башар Асад, як повідомляють ЗМІ, терміново вилетів до Москви, щоб випросити у Кремля допомогу. І тепер російський диктатор стоїть перед вибором: інтереси в Сирії чи Україні.
В Ірані в ескалації звинуватили США та Ізраїль. Відомо, що сирійських опозиціонерів, які пішли в наступ, підтримувала раніше Туреччина.
Наразі не відома кінцева мета сирійських повстанців, які заявляють, що це лише перша хвиля запланованої спецоперації.
Для всього світу ситуація в Сирії — це приклад того, що заморожений, але невирішений конфлікт рано чи пізно поновлюється, вже з новою силою. Вперше противники режиму Асада використовують у боях БпЛА.
Читайте також: Путін відправив військові літаки на допомогу Асаду — це зіграє на руку Україні: нову хвилю конфлікту в Сирії прокоментував Потапенко
Як повідомлялося раніше, сирійські повстанці на чолі з військовою опозицією увійшли в центр Алеппо, друге за величиною місто Сирії. Там закрили аеропорт і перекрили дороги. Урядовим військам наказали покинути основні райони і відступити. Повстанці, до того, як зайти в Алеппо, взяли під свій контроль понад 70 населених пунктів у сільській місцевості. У 2016 році звідси їх витіснила армія Башара Асада та його союзників, серед яких була і Росія.
Нагадаємо, сирійський конфлікт розпочався 2011 року як мирні протести проти президента Башара Асада в межах Арабської весни, але швидко переріс у громадянську війну. Іноземне втручання зіграло ключову роль: Росія з 2015 року підтримує режим Асада авіаударами та військовою допомогою. Перемир’я, включно з угодою 2016 року та Астанинським процесом, лише тимчасово знижували рівень насильства. Конфлікт залишається невирішеним, з мільйонами біженців і зруйнованою країною.