Повстанці контролюють найбільшу військову базу РФ — розбір ситуації в Сирії (ВІДЕО)

Сирійські повстанці під Алеппо. Фото: gettyimages.com

Росія пообіцяла Сирії додаткову військову допомогу, стверджують джерела Reuters. За їхніми даними, нова зброя для диктаторського режиму Башара Асада надійде протягом наступних 72 годин. Що стало причиною нового витка конфлікту і як ситуація на Близькому Сході може вплинути на війну Росії проти України, розповідає FREEДОМ.

Сирійські опозиційні війська зайшли в Алеппо, друге за величиною місто Сирії.

Алеппо — територія, на якій ще донедавна російські військові тренувалися рівняти з землею цивільну інфраструктуру. Саме на сирійських рятувальниках армія РФ “запатентувала” свою тактику повторних ударів. У цьому районі — найщільніша концентрація російських військових баз. І одну з них — найбільшу базу 46 — сирійські повстанці вже контролюють.

Цю територію режим Асада контролював завдяки військовій підтримці Росії, Ірану та “Хезболли”. І війни, які диктатори спровокували в Україні та Ізраїлі, підготували сприятливий ґрунт для супротивників Башара.

“Армія Асада як така нічого з себе не представляла, що і показали перші роки громадянської війни в Сирії. Основні гравці — “Хезболла”, Іран і Росія. Росіян вивели в Україну, іранці постраждали від ударів Ізраїлю, пристойна частина “Хезболли” перебазувалася назад у Ліван. У підсумку військова міць у Сирії ослабла, й повстанці вирішили взяти реванш”, — пояснив журналіст Сергій Ауслендер.

Бойові дії, які спалахнули в Сирії вперше за останні чотири роки, поставили Путіна на розтяжку. Його давній друг Башар Асад, як повідомляють ЗМІ, терміново вилетів до Москви, щоб випросити у Кремля допомогу. І тепер російський диктатор стоїть перед вибором: інтереси в Сирії чи Україні.

В Ірані в ескалації звинуватили США та Ізраїль. Відомо, що сирійських опозиціонерів, які пішли в наступ, підтримувала раніше Туреччина.

Наразі не відома кінцева мета сирійських повстанців, які заявляють, що це лише перша хвиля запланованої спецоперації.

Для всього світу ситуація в Сирії — це приклад того, що заморожений, але невирішений конфлікт рано чи пізно поновлюється, вже з новою силою. Вперше противники режиму Асада використовують у боях БпЛА.

Читайте також: Путін відправив військові літаки на допомогу Асаду — це зіграє на руку Україні: нову хвилю конфлікту в Сирії прокоментував Потапенко

Як повідомлялося раніше, сирійські повстанці на чолі з військовою опозицією увійшли в центр Алеппо, друге за величиною місто Сирії. Там закрили аеропорт і перекрили дороги. Урядовим військам наказали покинути основні райони і відступити. Повстанці, до того, як зайти в Алеппо, взяли під свій контроль понад 70 населених пунктів у сільській місцевості. У 2016 році звідси їх витіснила армія Башара Асада та його союзників, серед яких була і Росія.

Нагадаємо, сирійський конфлікт розпочався 2011 року як мирні протести проти президента Башара Асада в межах Арабської весни, але швидко переріс у громадянську війну. Іноземне втручання зіграло ключову роль: Росія з 2015 року підтримує режим Асада авіаударами та військовою допомогою. Перемир’я, включно з угодою 2016 року та Астанинським процесом, лише тимчасово знижували рівень насильства. Конфлікт залишається невирішеним, з мільйонами біженців і зруйнованою країною.

Прямий ефір