Повний захист Керченського мосту залишається неможливим, — речник ВМС України

Пожежа на Кримському мосту. Фото: ap.org

Російські зусилля з охорони Керченського (Кримського) мосту, включаючи залучення безлічі підрозділів та складних технологій, не можуть забезпечити його повний захист. Про це сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.

“Насправді ворог робить все можливе, щоб досягти певного рівня безпеки. Справді, багато підрозділів займається його охороною: Росгвардія, ППО, ФСБ та інші. Усі розуміють важливість цього об’єкта”, — сказав він.

За його словами, Керченський міст виконує подвійну функцію: він не лише є важливою транспортною артерією, а й символізує імперські амбіції.

“Це велика скріпа російського міфу, на якому багато в чому тримається мотивація. Технічно, це складний, дорогий та необхідний проєкт. Міст не лише включає залізничну лінію, а й автостраду, що забезпечує Крим. Тому вони вживатимуть максимальних заходів для його захисту”, — акцентував речник ВМС України.

Він наголосив, що Росія не в змозі патрулювати цей об’єкт, навіть за допомогою надводних кораблів.

“Що звучить дико: маючи Чорноморський флот та берегову охорону, вони не можуть собі дозволити вийти на воду та охороняти цей об’єкт. Колись ми бачили від 10 до 14 кораблів одночасно, а зараз їх нема. Так, вони використовують авіацію для охорони, що набагато складніше та в чомусь дорожче. І, звичайно, вони вживатимуть максимальних заходів”, — каже Плетенчук.

Однак, як він зазначив, повністю захистити будь-який об’єкт неможливо.

“Особливо, коли у вас на озброєнні С-400 — “аналоговнетные” системи, а летить вам на зустріч те, що працює за дещо іншим принципом. Вони не можуть їх зупинити не тому, що ракети якісь особливі або електроніка складна, а тому, що їхня оболонка не пробивається елементами, призначеними для ураження системами С-400. Все дуже просто. Вони просто не можуть фізично знищити ці ракети. Тому ситуація у них є досить складною”, — підсумував Дмитро Плетенчук.

Читайте також: Ворогу не вдалося підняти літаки в повітря, щоб їх врятувати, — Братчук про удар по аеродрому “Саки”

Як повідомлялося, у ніч на 26 липня підрозділи ракетних військ Збройних сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони в рамках єдиного задуму завдали удару по аеродрому “Сакі” у тимчасово окупованому Криму.

Прямий ефір