Повна ізоляція Росії — як розділилися думки країн (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

На момент російського вторгнення в Україну Росія щорічно постачала до ЄС близько 40% свого газу, чверть нафти та майже половину всього вугілля. Але як санкції за розв’язану війну до кінця року буде заборонено основну частину російського імпорту енергоресурсів до Європи. Підкріплює ефект й комплекс інших обмежень. Але досі серед європейських політиків триває дискусія — чи можлива повна ізоляція Росії та чи потрібна вона, повідомляє FREEДОМ.

Росія виявилася відрізаною від світу, попри заяви Путіна про те, що це неможливо. Росія загрузла в економічній, фінансовій, політичній та дипломатичній ізоляції, але керівництво країни про такі наслідки попереджали.

“Росію було ізольовано від решти світу саме через рішення, які ухвалив Путін, зокрема через рішення вести цю невиправдану, незаконну, жорстоку війну проти народу України”, — заявив речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Цивілізований світ має моральне зобов’язання перед демократією та правами людини — максимально жорстко ізолювати Російську Федерацію, вважає колишній посол США в Росії Майкл Макфол. За його словами, ізоляція допомагає Україні більше, ніж залучення до відносин з Росією.

“Ізоляція — найкраща стратегія для досягнення наших національних та міжнародних інтересів, найкраще серед всіх альтернатив. Якщо ви збираєтеся виступати за взаємодію [з Росією], то сьогодні за взаємодію з паном Путіним доведеться заплатити. Чи збираєтеся ви нормалізувати анексію, щоб порозумітися з Путіним? Чи збираєтесь ви забути про права людини і потиснути руку хлопцеві, який убив тисячі людей у Маріуполі? Для цього потрібна угода, яку ви повинні укласти зі своєю совістю”, — заявив Макфол.

Путін розглядає НАТО та Сполучені Штати як головну загрозу своїй владі та хоче підірвати демократію в Європі заради стабільності власного правління. Тому ізоляція Москви — це гарантії безпеки для існування усієї Європи, заявив депутат Європарламенту Радан Канєв.

“Захід протягом століть плекав досить наївну і навіть небезпечну мрію про інтеграцію Росії в міжнародну спільноту, засновану на правилах. Росія використовує свою інтеграцію та становище, щоб підкоряти собі, пригнічувати та навіть намагатися стерти з карти світу основну частину Східної Європи”, — сказав він.

У світі, безперечно, залишилося чимало супротивників жорсткої ізоляції Росії. Наприклад, дев’ять країн “Великої двадцятки” відмовилися підтримати антиросійські санкції. Окрім банальної залежності від енергоресурсів низки країн, постає питання й політичної волі.

“Довгострокова політична ізоляція Росії та економічна ізоляція тут, у нас вдома, принесуть значні витрати для внутрішньої політики в Європі та США”, — вважає наукова співробітниця Центру стратегії та безпеки імені Скоукрофта (США) Емма Ешфорд.

Поки що дискусіям Європа надає перевагу енергонезалежності. 12 країн ЄС станом на червень відмовилися від російського газу повністю. Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що ФРН вже теж готова до припинення поставок російського газу. А німці, за її словами, заради позбавлення залежності від Москви навіть стали економити.

“Ми бачимо, наскільки радикальні позиції і Німеччини, і Єврокомісії, які вже готові навіть на опалювальний сезон відмовитися від російського газу, якщо це буде критично необхідно”, — запевнила вона.

Майже повна ізоляція Росії зараз може забезпечити статус країни — спонсора тероризму, про що неодноразово просила Україна. Адже тоді будь-яка торгівля та взаємодія з Росією будуть розцінені як фінансування чи підтримка тероризму. В адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що до ухвалення такого рішення поки що не готові. На їхню думку, це може послабити гуманітарну підтримку України. У Сенаті США тим часом представили законопроєкт про визнання Росії країною — спонсором тероризму.

Прямий ефір