Повернення депортованих дітей в Україну: необхідність залучення третьої сторони прокоментувала Рашевська

Катерина Рашевська. Фото: Facebook/caterine.rachevska

Ведення діалогу з Росією з метою повернути викрадених українських дітей не приносить результату. Москва диктує абсурдні умови, фактично саботуючи процес. Окупантам простіше асимілювати та русифікувати українських дітей, ніж повернути їх законним батькам. Про це сьогодні, 5 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила експертка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська. 

“Це навіть не діалог, це фактично монолог, коли Росія просто диктує якісь абсолютно абсурдні умови. Нагадаю, що Росія не може ніяк обумовлювати повернення українських дітей, вона зобов’язана це зробити. Репатріація — її обов’язок. Якщо якісь особи не хочуть повертати українських дітей, це міжнародний злочин, окремий воєнний злочин”, — сказала вона. 

Рашевська зазначила, що Україна намагалася встановити контакти з Росією і шукати шляхи повернення дітей, як дві цивілізовані країни.

“Але проблема в тому, що Росія не хоче повертати українських дітей. Росія хоче їх перевиховати, зробити російськими громадянами, асимілювати, викорінити їхню українську ідентичність, мілітаризувати й, врешті-решт, частину дітей просто надіслати в Україну на фронт зі зброєю в руках”, — акцентувала експерт. 

На її думку, у питанні повернення українських дітей необхідна участь третьої сторони.

“Група країн, коаліція держав, можливо, за участю також осіб на рівні ООН, — генерального секретаря або ж його спеціального представника з питань дітей та збройних конфліктів. Загалом, схеми для того, щоб розробити юридичний механізм, їх достатньо. Але потрібно ще політичне бажання ці схеми імплементувати. І, на жаль, зараз на рівні Росії ми бачимо тільки одне бажання — не повертати українських дітей”, — підсумувала Катерина Рашевська.

Читайте також: Партнери допомагають повертати додому депортованих Росією українських дітей — нові кроки (ВІДЕО)

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір