Кілька десятків молодих інженерів із Дніпра об’єдналися, щоб допомогти військовослужбовцям Збройних сил України (ЗСУ). Для них почали створювати Powerbank (повербанки) з акумуляторів використаних разових електронних сигарет. Кажуть, такий метод ще на початку повномасштабного вторгнення Росії до України побачили в соцмережах, запаслися необхідними матеріалами. І вже активно збирають портативні зарядні станції, повідомляє FREEДОМ.
Кілька місяців дніпровські студенти збирають повербанки з акумуляторів електронних сигарет. Зайнялися цим, коли знайомі військовослужбовці розповіли про брак невеликих зарядних станцій. Молоді інженери почали шукати інформацію — як за мінімальні кошти зробити якомога більше повербанків. Зупинилися на використаних електронних сигаретах.
“Нещодавно ми отримали 15 кг одноразових сигарет від людей. Акумуляторів і також батарейок. І старі повербанки ми теж приймаємо”, — розповів керівник молодіжного проєкту Front Power Азад Мамедов.
Усі акумулятори сортують за місткістю, вагою, виробником і додатково перевіряють спецприладом. Потім спаюють по 4-5 штук у ланки, і встановлюють модуль захисту. Корпус майбутнього зарядного пристрою друкують на 3D-принтері.
“Формуємо в корпус так, щоб було 20 тисяч або більше міліампер. Ми вважаємо, що це більш-менш нормальна місткість, яка може за більш-менш короткий час зарядитися, і так само може віддавати свою енергію досить тривалий час”, — пояснив учасник молодіжного проєкту Front Power Дмитро Галич.
Потужності такого повербанка достатньо, щоб тричі зарядити смартфон. На виготовлення одного зарядного приладу для військових потрібно близько 3 годин і приблизно 24 електронні сигарети. Їх збирають у кількох десятках різних закладів міста.
“Їхня альтернатива, хіба що, літій-іонні акумулятори. З них, напевно, навіть краще було б робити. Але їх треба купувати, вони ніде просто так не лежать. А тут і переробляємо це все, це не викидається в сміття. Це збираємо ми, і потім із цього вже робимо акумулятори”, — сказав Галич.
За короткий час студенти встигли зібрати кілька десятків повербанків. Їх уже передали бригадам, які на різних напрямках захищають Україну.
Читайте також: У Запоріжжі волонтери плетуть маскувальні сітки для українських захисників (ВІДЕО)
Нагадаємо, команда військових медиків-волонтерів відкрила курси для студентів медичних вишів у Харкові, щоб готувати кваліфікованих співробітників для центрів реабілітації. Слухачам розповідають про техніки масажу для допомоги військовослужбовцям після поранень, операцій, проблем зі спиною через навантаження. Військові медики зізнаються: їм не вистачає рук.