Повені в Росії погіршили ситуацію з нафтопереробкою — аналіз економіста

Ілюстративний колаж: censor.net

Після активних обстрілів російських нафтопереробних заводів (НПЗ) українськими дронами загальний обсяг втрат нафтопереробки скоротився до 14%. Паралельно з цим додалися досить серйозні екологічні проблеми, пов’язані з повенями в багатьох суб’єктах РФ, які призвели до того, що частина об’єктів нафтоперероблення зупинилася через те, що неможливо проводити підвезення сировини та неможлива нормальна робота цих підприємств. Про це сьогодні, 22 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економіст Олег Пендзин.

За його словами, за останній час росіянам вдалося відновити близько 4% нафтопереробки, таким чином загальний обсяг зменшення становить 10%.

“Крім того, що нафтопереробка скоротилася на 10% у зв’язку з обстрілами дронів, зараз додалися досить великі обсяги скорочення, пов’язані з природними стихіями. Вдалося відновити ті нафтопереробні заводи, які будувалися за часів Радянського Союзу. Ті, що будувалося в останні десятиліття, і з тими, де безпосередньо під час будівництва використовували західні ноу-хау і західну техніку, з ними набагато важча ситуація, і відновлення буде тривалішим через те, що ще, як на мене, у другому пакеті санкцій, які ввели у 2022 році, накладали дуже жорсткі обмеження на постачання в Російську Федерацію матеріалів, комплектувальних, готових виробів, пов’язаних із технологічними виробництвами”, — пояснив Пендзин.

Він зауважив, що на НПЗ, побудованих за часів СРСР, під час переробки нафти виходило 60% світлих нафтопродуктів, а решта — мазут. На об’єктах, які будувалися останні десятиліття з використанням європейських технологій, світлих нафтопродуктів виходило 88-89%.

“Звичайно, ці підприємства більш технологічні. Але, з іншого боку, вони вкрай залежні від комплектуючих і обладнання, які повинні були поставлятися з європейських країн і на які зараз накладено ембарго”, — додав економіст.

Читайте також: Путін нелегітимний, російські НПЗ — законні цілі та РПЦ як інструмент російської пропаганди: підсумки весняної сесії ПАРЄ (ВІДЕО)

Нагадаємо, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко заявив, що атаки України на російські нафтопереробні заводи і підприємства військово-промислового комплексу засновані на об’єктивних засадах військової стратегії.

Прямий ефір