Президента РФ Володимира Путіна можуть ліквідувати до того моменту, як його посадять на лаву підсудних у Гаазі. Оточення російського диктатора, причетне до воєнних злочинів в Україні, таким чином спробує уникнути відповідальності. Таку думку сьогодні, 10 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.
“Я впевнений у тому, що, якщо його не вб’ють, вдасться [відправити Путіна в Гаагу]. Але я підозрюю, що йому не дадуть і його не здадуть до Гааги, тому що не він один є злочинцем. Дуже багато людей, які мають опинитися. І я думаю, що ті, які пов’язані з ним кров’ю, зроблять усе, щоб він не потрапив до Гааги і не став перед судом для того, щоб потім разом із ним не розділити цю долю”, — сказав він.
Але, вважає Закаєв, імовірність того, що Путіна ліквідують, — велика.
“У будь-якому разі, я думаю, світ із 17 березня (дата видачі МКС ордера на арешт, — ред.) змінився, ми живемо в іншу епоху. І всі, хоч би як усе складалося, розуміють, що Путіна сьогодні підозрюють у викраденні українських дітей, його оголошено в розшук і видано ордер на його арешт. Це говорить багато про що, у будь-якому разі позначається і на настроях нацменшин, людей Північного Кавказу та інших національних республік або інших національних народів, які перебувають у колоніальній залежності від Росії”, — говорить глава Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном.
За його словами, вони зараз уже переглядають своє ставлення до країни-агресорки, якою керує воєнний злочинець.
“Я впевнений у тому, що настрої в цьому напрямку посилюватимуться. Саме тому теж це має величезне значення — видача ордера на арешт Путіна”, — заявив Ахмед Закаєв.
Читайте також: Ордер МКС грає роль “чорної мітки” — для будь-якого політика виникає дилема, чи варто контактувати з Путіним, — Фесенко
Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт президента Росії. Однак є ймовірність, що навіть держава, яка визнає юрисдикцію такого суду, не заарештує Путіна, вважає експерт з міжнародного права, кандидат юридичних наук і науковий співробітник Копенгагенського університету Гліб Богуш.