У північнокорейських ракет потужність боєзаряду вища, ніж у російських аналогів. Однак менші показники двигуна. Тому, попри заявлені характеристики, ракети КНДР (Північної Кореї) більше призначені для терору на невеликих відстанях. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Він наголосив, що принцип будь-якої війни: чим більше ресурсів — тим більше можливостей. Тому для України чим більше військової допомоги — тим краще.
“Тут усе дуже просто. Ви отримуєте, наприклад, на місяць 50 коригованих авіаційних бомб — КАБів. Це небагато. Так, вони високоточні, вони високоякісні, вони спрацьовують при влучанні в ціль, вони бетонобійні, вони протибункерні… Але ви отримуєте їх 50 одиниць на місяць. Тоді як ворог застосовує аналогічні варіанти різних модифікацій по сотні на добу. Так, його бомби неякісні, у них і модуль управління планування польоту розвалився, сама бомба може не здетонувати під час падіння, або взагалі низька точність… Але 30% із цієї сотні спрацює там, де їм треба, і влучить туди, куди їм треба. І це все одно більше, ніж 50 одиниць на місяць у нас”, — сказав Коваленко.
Те ж саме стосується і далекобійного ракетного озброєння, балістичних ракет.
“У Росії, крім своїх, є ще північнокорейські балістичні ракети з KN-23/KN-24. РФ може в середньому робити від трьох до п’яти пусків балістичної зброї. Це якщо без дня особливого напруження, коли необхідно здійснити комбінований удар по Україні різним за модифікацією ракетним озброєнням. Тобто загалом Росія може собі дозволити застосувати по території України від 50 до 150 ракет на місяць — і це тільки в балістичній та аеробалістичній категорії. Якби наші партнери мали б можливість постачати Україні таку саму кількість свого високоякісного озброєння цієї категорії, то, звісно ж, ситуація б змінилася кардинально”, — акцентував експерт.
Коваленко додав, що Росія теж не здатна виробляти необхідний їй обсяг ракет, тому й звертається по допомогу до Ірану та Північної Кореї.
“Потужності військово-промислового комплексу РФ технічно й технологічно не пристосовані для того, щоб на місяць виробляти, наприклад, 300, 400, 500 балістичних ракет. Тобто по 10 ракет на добу. У них проблеми навіть із випуском крилатих ракет. Ракета Х-101 у них виробляється в кількості дві одиниці готової продукції на добу, ракета “Калібр” — одна. І такий потенціал не дозволяє щодоби здійснювати терор території України в кількості, наприклад, 100 одиниць різного типу ракетного озброєння — крилатих, дозвукових, морського базування, авіаційного базування. Тому Росія в цьому питанні значною мірою відстає від тих заяв, які вона робить щодо своїх можливостей”, — прокоментував він.
За даними Головного управління розвідки Міноборони РФ, Північна Корея перемістила в Російську Федерацію вже 100 балістичних ракет малої дальності та понад 100 артилерійських систем.
“Північнокорейські балістичні ракети продемонстрували, що їхні тактико-технічні характеристики за дальністю та потужністю боєзаряду вищі, ніж у російських аналогів. А всі північнокорейські ракети у своїй основі мають радянські або російські розробки. Та ж ракета KN-23 — це точна копія ракети 9М723 (“Іскандер-М”), хіба що з деякими елементами північнокорейського виробництва. Ракета KN-24 більше являє собою симбіоз “Точки У” і 9М723 (“Іскандер-М”), і в архітектурі схожа з американською ракетою ATACMS (“Атакмс”) у модифікації М39″, — розповів спікер.
Водночас у ракет КНДР дальність і потужність боєзаряду вищі, ніж у російських аналогів, у них гірші показники надійності.
“Нижча точність, менший показник надійності силової установки — двигун, наприклад. І це все впливає на їхнє застосування. Якщо ми говоримо про застосування на великі відстані (600-650 км), то висока ймовірність відмови силової установки або іншого елемента загальної системи, від якої залежить живучість самої ракети. Це набагато вище, ніж у російських аналогів. Тому ці ракети більше призначені для терору на невеликих відстанях, наприклад, уздовж лінії зіткнення, тобто 100-150-200 км, а не 600-700 км, як вони заявлені за своїми параметрами”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: У північнокорейських ракетах немає нічого нового, проблема полягає в їхній кількості, — військовий аналітик