Потужні оборонні пакети та спільне виробництво зброї зі США: президент Зеленський підбив підсумки тижня у зверненні в 578-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Тиждень був дуже продуктивний, маємо багато хороших оборонних та інших рішень. Про це наприкінці 578-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Оборонні пакети. Від Сполучених Штатів — це й артилерія, потрібні снаряди, ракети для “Хаймарсів” (реактивна артилерійська система, — ред.), ракети для ППО (протиповітряної оборони, — ред.), додаткові системи ППО, тактичні машини. І ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою”, — сказав він. 

“Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку. Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це “Медеваки” — евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання”, — повідомив президент.

Зеленський наголосив і на історичності рішення Америки щодо спільного виробництва зброї та оборонних систем, зокрема й ППО. 

“Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу. І це нова якість оборонної промисловості України — значно сильніша. І це ж економіка. Захист для наших міст. Підприємства, нові робочі місця для обох наших народів — і для українців, і для американців. Ми маємо чітку перспективу — те, про що вже домовилися, — нової міцності України для недопущення повторення російських агресій. Я вдячний президенту Байдену, усій його команді та кожному в Америці, хто цінує свободу й підтримує Україну”, — зазначив він.

Також президент України провів дуже важливі зустрічі у Вашингтоні, у Конгресі США.

“Обидві партії, обидві палати. Було дуже багато питань, багато діалогу. Однаково щирі відповіді, абсолютна відвертість і щире розуміння. І ми спеціально запитали такий формат зустрічей та спілкування в Конгресі, який потрібен для максимально детальної розмови. І завдяки цьому довіри стало більше, і я почув, що підтримка України збережеться”, — розповів він.

“Загалом в Америці прозвучало багато морально сильних і важливих позицій на різних рівнях — від найвищого рівня до всіх тих, із ким працювала українська делегація. Так само і в Канаді. Чітка єдність. Є нові санкції проти Росії, і буде ще більше санкційного тиску”, — зауважив український лідер.

За словами Зеленського, спостерігається інтерес великих компаній і США, і Канади працювати в Україні. Так, наприклад, вже є рішення про зону вільної торгівлі з Канадою.

“У Вашингтоні — меморандум щодо взаємодії в енергетиці. В Оттаві — домовленість щодо відновлення Каховської ГЕС та реконструкції Канівської. На рівні Мінстратегпрому — взаєморозуміння з оборонними компаніями. І є дуже важливе взаєморозуміння на рівні суспільств — на рівні звичайних людей, які справді переживають за Україну та справді бажають нам перемоги, а всім українцям — захисту від російського терору. Коли звичайні люди в Америці кажуть, що моляться за Україну, це справді зворушує і додає сили нашим відносинам”, — наголосив він.

Окремо президент України подякував за готовність уряду Канади виділити фінансування для музею “Голодомору-геноциду”, щоб добудувати його. 

Також є домовленості першої леді України Олени Зеленської щодо підтримки реабілітації ветеранів, є відповідне українсько-канадське медичне партнерство. 

Крім того, пані Зеленська розширює доступ української культури до провідних музеїв світу. Наприклад — домовленість із музеєм “Метрополітен” у Нью-Йорку.

“Важливі зустрічі та звернення були в Олени і на майданчику ООН, зокрема те, що стосується захисту українських дітей у час війни. Україна представила цьогоріч в ООН бачення реформи ключової інституції ООН — Ради Безпеки. Рада Безпеки зараз взагалі не здатна зупиняти агресії та реально повертати мир через застарілу систему вето, коли немає жодного обмеження для зловживань агресором правом вето. Це треба змінювати. І взагалі треба давати більше прав і можливостей в ООН усім націям, які поважають інші нації та мир. Я впевнений, світ підтримує таку нашу українську позицію”, — сказав Зеленський.

За його словами, цей тиждень був плідним і з погляду двосторонніх зустрічей із лідерами інших держав. 

“Дякую всім за підтримку! І за готовність працювати з Україною. Так, це різний обсяг співпраці. Різні напрямки. Але це чітке визнання того, що Україна має майбутнє. Своє майбутнє. Сильне й вільне”, — наголосив президент.

Наприкінці звернення Зеленський висловив слова вдячності українським воїнам.

“Пишаюся вами! За цей тиждень є за що відзначити бригади, які воюють і на Сході, і на Півдні. 5-та окрема штурмова бригада та 80-та окрема ДШБ (Десантно-штурмові війська України, — ред.). Дякую за міцність у боях у районі Кліщіївки! 93-тя окрема механізована бригада. Хлопці, я вам дякую! 15-та бригада оперативного призначення Нацгвардії та 71-ша окрема єгерська бригада — дякую вам за справжню українську потужність у боях в районі Вербового… 116-та окрема механізована бригада — просто молодці, хлопці!”, — сказав він.

“Дякую всім, хто б’ється заради України, хто на бойових постах, на бойових завданнях! Дякую всім, хто допомагає! Кожен тиждень додає Україні сили й можливостей. А отже, кожен тиждень робить ближчою нашу перемогу. Слава Україні!”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Уряди України та США підписали меморандум щодо забезпечення стійкості енергетичної системи України — текст документа

Прямий ефір