“Потужна і легка”: як ЗСУ використовують німецьку БРЕМ Bergepanzer на фронті (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сили оборони України продовжують освоювати західну техніку — і бойову, і допоміжну. Танкові підрозділи отримують німецькі броньовані ремонтно-евакуаційні Bergepanzer, створені на базі танка Leopard-1. На фронті вони витягують підбиту техніку, повідомляє FREEДОМ.

Броньована ремонтно-евакуаційна машина (БРЕМ) Bergepanzer — це “швидка медична допомога” для танків. Витягує підбиту техніку з поля бою на ремонт. За допомогою потужного багатотонного крана цілком реально замінити танковий двигун. Також Bergepanzer здатен виконувати різноманітні інженерні завдання.

“Це бойова евакуаційна машина. Вона обладнана ковшем і може сама себе поглиблювати та маскувати, є в неї кран, який може іншій техніці допомогу надавати. Він на базі танка Leopard зроблений і в бойових ситуаціях може проводити евакуацію техніки з поля бою. І він ще додатковою бронею оснащений”, — пояснив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) з позивним “Броня”.

Таку машину отримала 22-а бригада. Екіпаж тільки освоює її. Первинні вміння та навички керування БРЕМом бійці привезли з навчань у Німеччині. А вже тепер отримують реальний польовий досвід. І порівнюють із радянськими аналогами машин.

“Вона проста в управлінні. Потужна і легка. Там важелі, а тут штурвал. Коробка-автомат. У порівнянні як “Жигулі” та іномарка”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ Віталій.

Механік-водій із позивним “Продюсер” має досвід керування ще радянським Т-72. Боєць упевнений: у кожній системі є свої плюси та мінуси.

“Наприклад, 72-й мені більше подобається — там лівий і правий важіль. Мені якось зручніше. А тут штурвал. Тут є 3 положення, один кут нахилу, другий і третій — і вона повертає. І коробка-автомат. А на 72-у коробка-напівавтомат. У плані слухняності, мені здається, 72-й навіть трохи кращий. Тому що я можу повернути на кілька сантиметрів”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Продюсер”.

У чому Bergepanzer точно перевершує радянську техніку — це потужністю, функціональністю і різноманітним додатковим обладнанням.

Крім того, сам екіпаж тренований для того, щоб дублювати функції один одного. Тобто страхувати, а в разі чого — мінятися місцями та обов’язками. Такої техніки в Сил оборони стає дедалі більше. І найсучасніших модифікацій.

Читайте також: Приймають вогонь на себе і вивозять поранених: роботу екіпажу БМП-2 на Бахмутському напрямку показав FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір