Потрібно прискорюватись: про нову допомогу за підсумками “Рамштайну” розповів політолог

Авіабаза "Рамштайн". Скріншот: uatv.ua

Наразі утворюється певна коаліція з різних країн, які готові збільшити постачання озброєння Україні, здатного якісно знищувати військові об’єкти на території Російської Федерації, та дати на це своє “добро”. Але є й інший шлях допомоги Україні, який показала Литва. Про це сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Наші литовські друзі виділили 10 млн доларів на виробництво нашої ракети-дрону “Паляниця”. Це дуже розумне та своєчасне рішення, тому що на ці кошти можна зробити достатню кількість цих ракет. Тим більше, що зараз український ВПК завантажений наполовину. Сьогодні до нього можна влити близько 10 млрд доларів, щоб виробляти українське озброєння, яке дозволить захищати не лише Україну, а й західний світ від агресора. І це один зі шляхів”, — зазначив Чаленко.

За його словами, зараз це поки — один з оптимальних способів отримати сучасне озброєння, яке можна буде використовувати без надання будь-яких дозволів, тому що воно буде повністю вітчизняного виробництва.

Він зазначив, що це краще, ніж чекати на допомогу від західних партнерів.

“Буквально сьогодні з’явилася інформація про те, що на “Рамштайні” Сполучені Штати виділили Україні пакет допомоги ще на 250 млн доларів. Дуже гарна цифра. Втім, як і список озброєння, яке буде поставлено до України. Але коли все це буде? Адже не секрет: часто те, що оголошується, передається Україні не тижнями, а місяцями”, — констатував політолог.

За його словами, постачання озброєння до України від західних партнерів потрібно прискорювати, максимально оптимізувати.

“Якщо НАТО оптимізує логістичні шляхи для того, щоб перекидати військову техніку на східний фланг, то чому не можна використовувати всі ці логістичні рішення для прискорення надання допомоги Україні?”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Яку формулу пропонує Україна для забезпечення продовольчої безпеки світу — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір