У Євросоюзі зростає залежність від російських добрив. Місцеві виробники не можуть конкурувати з дешевою російською продукцією. Але у Європейського Союзу є можливості уникнути тотальної залежності від російських добрив. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економіст, фінансист, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
“Насправді у Євросоюзу багато можливостей. Наприклад, керівництву ЄС можна брати приклад Китаю. Китай, наприклад, може задовольнити 50% своїх потреб шляхом купівлі газу в Росії, але не йде на це навіть за демпінговими цінами, які пропонує Сі Путін. Тому що вони розуміють — потрібна диверсифікація і потрібно уникнути залежності від одного постачальника. Тобто, це головний принцип”, — розповів економіст.
Він зазначив, що ЄС міг би покривати 15-20% свого ринку за рахунок Росії та Білорусі. Там дійсно дешеві добрива. Але при цьому ввести суттєве мито на імпорт продукції з цієї країни.
“Дивіться, буквально минулого тижня Євросоюз ухвалив дуже мудре рішення — наклав санкції на експорт зерна з Росії та олійних культур. Майже на 50%. Другий крок — 15-20% ринку добрива можна закривати продукцією РФ і Білорусі, але водночас потрібно ввести мито на імпорт із цієї країни. До речі, ці гроші йтимуть до бюджету європейських країн. Половину цих грошей можна давати Україні на купівлю зброї. Щоб російський диктатор Путін розумів, що, продаючи свої добрива в Європейський Союз, він рефінансує оборонну міць України. Це — перша рекомендація”, — пояснив банкір.
На його думку, Європейський Союз може заробляти на Росії непогані гроші.
“Як на мене, було абсолютно абсурдне рішення ЄС заборонити експорт лакшері товарів до Росії. Такі товари продаються з націнкою не 50%, а іноді й 500%. Тому потрібно зробити все, щоб експорт із РФ заблокувати, а імпорт у РФ навпаки — відкрити. Крім, звісно, товарів подвійного призначення. Нехай росіяни купують Мерседеси, Ролекси та Картьє, і поповнюють бюджет країн Європейського Союзу”, — запропонував Олександр Савченко.
Читайте також: Європа потрапляє в серйозну залежність від російських добрив, — Литвинов