“Потрібно переконатися, що Путін не виграє війну”: лідери Польщі та США обговорили підтримку України (ВІДЕО)

Зустріч делегацій Польщі та США. Фото: ap.org

Лідер Сполучених Штатів Америки Джо Байден зустрівся в Білому домі з президентом і прем’єр-міністром Польщі Анджеєм Дудою та Дональдом Туском. Сторони підтвердили солідарність з Україною та обговорили збільшення фінансування НАТО у зв’язку зі зростанням загрози з боку Москви. Байден запевнив лідерів Польщі в непорушності американської підтримки, інформує REEДОМ.

Зустріч відбулася на тлі зусиль адміністрації Байдена подолати опозицію частини республіканців — прихильників колишнього президента Дональда Трампа в Конгресі — до ухвалення пакету додаткового фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню. Йдеться про суму близько 95 млрд дол. Адміністрація Байдена вже оголосила про черговий пакет безпекової допомоги Україні — озброєння та обладнання на 300 млн дол. Але цього далеко недостатньо, констатував президент США.

“Конгрес має ухвалити двопартійний законопроєкт про національну безпеку, який включає термінове фінансування України, зараз. Ми повинні діяти, поки ще не стало буквально занадто пізно. Поки не пізно. Тому що, як пам’ятає Польща, Росія не зупиниться на Україні. Путін, на мій погляд, продовжуватиме йти вперед, наражаючи на ризик Європу, Сполучені Штати і весь вільний світ”, — заявив Байден.

Виділення нового пакету допомоги стало можливим завдяки економії коштів за контрактами з раніше виділеного додаткового фінансування. Пакет містить кошти для забезпечення потреб України в протиповітряній обороні, артилерії та протитанкових засобах.

“Це той спосіб, яким ми можемо надати термінову підтримку вже зараз. Але це жодним чином не замінює потребу в додатковому, повному фінансуванні, щоб надати Україні ті можливості, які необхідні для захисту держави. Українці ведуть екзистенціальну боротьбу і потребують негайної допомоги”, — акцентував речник Пентагону Пет Райдер.

Адміністрація президента Байдена подала до Конгресу США проєкт бюджету на 2025 фінансовий рік. У цьому запиті Державний департамент США вказує на необхідність виділити на підтримку гуманітарних потреб України 482 млн дол. Чиновники кажуть, що ці кошти є базою, яка точно буде потрібна в наступному фінансовому році. При цьому вони наголошують, що фінансування має бути надано поряд із пакетом допомоги в 60 млрд дол.

“Наш другий ключовий пріоритет у цьому запиті — домогтися, щоб війна Росії в Україні залишалася стратегічною невдачею. Наш запит також гарантує ресурси, необхідні для економічного розвитку та гуманітарної допомоги сміливим і стійким громадянам України”, — заявив заступник держсекретаря США з питань управління та ресурсів Річ Верма.

Державний департамент США не вважає правильним кроком пропозицію Конгресу давати Україні військову допомогу в кредит.

“Ми не вважаємо, що навантажувати Україну мільярдами доларів зовнішнього боргу, коли вона намагається відродити свою економіку — що в кінцевому підсумку є кращим способом для неї встати на ноги і захистити себе без допомоги інших країн — це правильний крок на даний час”, — прокоментував Метью Міллер, представник Держдепу США.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Сполучені Штати мають схвалити пакет допомоги Києву. Світу необхідно переконатися, що Путін не виграє війну.

“Агресія Росії проти України ясно продемонструвала, що США є і повинні залишатися лідером у сфері безпеки. Але інші союзники повинні взяти на себе більше відповідальності за безпеку НАТО в цілому. Саме тому я вважаю за необхідне, щоб усі країни Альянсу збільшили витрати на оборону з 2 до 3% ВВП”, — акцентував лідер Польщі.

Читайте також: Польща переконує США, що захищати Україну й Центральну Європу вигідно — подробиці від Желіховського

Нагадаємо, що Польща витрачає на оборону майже 4% ВВП, що вдвічі перевищує поріг у 2%, встановлений для членів НАТО. Також міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава долучилася до ініціативи Чехії щодо закупівлі сотень тисяч артилерійських снарядів для України, зробивши значний фінансовий внесок.

Прямий ефір