Потрібно не тільки запроваджувати санкції проти РФ, а й контролювати їхнє виконання — розбір експерта

Ілюстративне фото: famagusta.new

Не всі санкції, накладені на фізичних і юридичних осіб у РФ виконуються в повному обсязі, тому необхідно посилити контроль за обмеженнями. Таку думку сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор спеціальних проєктів науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

Він зазначив, що складається враження, що хтось захопився введенням кількості санкцій, водночас не контролює їх виконання

“Коли запроваджуються санкції, потрібно не просто записувати якісь обмеження, а домагатися виконання цих самих обмежень. А ось із цим не склалося. Тому за величезної кількості санкцій, які вже перевершують усі сукупні, введені проти всіх інших держав-ізгоїв, вони виконуються якось неакуратно. Те, чим нарешті зайнялися і в Сполучених Штатах, і в Британії, це вже викликає якісь позитивні емоції”, — заявив Рябцев, коментуючи інформацію про посилення роботи з контролю за санкціями.

За його словами, робота щодо санкцій — дуже складна, вимагає опрацювання безлічі нормативних документів.

“Потрібно дуже скрупульозно підходити до розробки нормативно-правових актів для того, щоб обмеження реалізовувати. Але ми бачимо, що вже ці зміни в законодавстві, в нормативній документації вже розроблено, оскільки вже нарешті починають закривати лазівки”, — пояснив експерт.

Читайте також: Двопартійний законопроєкт про конфіскацію російських активів на користь України представили у США

Нагадаємо, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що компанія “Росатом” не потрапила під санкційний тиск, проте, її поступово видавлюють з міжнародного ринку.

Прямий ефір