Потрібно більше зусиль, більше рішучості лідерів світу, щоб російський терор нарешті програв, — Зеленський у 820-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Весь день тривала ліквідація наслідків ударів російських терористів по Харківщині. Під ударом були Харків, Люботин, Дергачі. Ракети, потім керовані авіабомби. Про це сьогодні, 23 травня, наприкінці 820-ї доби повномасштабного вторгнення Росії сказав президент Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні, інформує FREEДОМ.

“Одна з мішеней Росії сьогодні — це видавничий комплекс, один із найбільших в Україні. Ракетний удар. Люди загинули, є поранені, згорів склад із книжками, обладнання. Там друкувалися багато українських видавництв. І це для російських терористів — ціль. Усі сфери життя вони хочуть спалити, зруйнувати”, — сказав глава держави.

За його словами, через цей черговий акт російського терору сьогодні було багато реакцій і в Україні, й у світі.

“Але щоразу, коли стаються такі удари, коли руйнуються наші міста й села, коли знищуються життя і згорають книжки та все, що береже людяність, завжди варто говорити відкрито, чому це досі можливо. Лише тому, що Україна досі має обмеження в захисті. Це дефіцит систем ППО, які насправді є у світу. Це дефіцит далекобійності для наших воїнів і абсолютна відсутність можливості знищувати саме джерело російського терору поблизу наших кордонів, зокрема ракетні установки, які, власне, б’ють по Україні — по життю наших людей”, — звернув увагу Зеленський.

Президент зазначив, що абсолютна більшість світу однаково сприймає загрозу терору: люди завжди прагнуть надійного захисту від терористів і справедливого покарання терористів за їхні атаки проти життя.

“Захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів. І кожен лідер, який так само як і українці, сприймає це, кожна держава, яка справді повністю підтримує нашу протидію терору, я дякую вам. Але потрібно більше зусиль, більше рішучості лідерів світу, щоб російський терор нарешті програв”, — наголосив він.

Також Зеленський розповів про засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Доповідь головкома — і щодо Харківщини, і щодо боїв на Донеччині. Робимо все, щоб стримувати російські штурми. Була доповідь міністра оборони щодо постачання для наших воїнів. Керівник Державної прикордонної служби України доповів щодо ситуації на нашому кордоні в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Були доповіді розвідок — ГУР та СЗР, зокрема щодо російських намагань зірвати саміт миру та участь держав світу. Протидіємо російському бажанню продовжити й розширити війну”, — поінформував президент.

Крім того, глава держави говорив сьогодні з президенткою Північної Македонії та премʼєр-міністрами Греції та Норвегії та запросив їх на Глобальний саміт миру, подякував за підтвердження участі.

“І сьогодні я також зустрівся з командою та амбасадорами нашої державної благодійної платформи UNITED24. Уже друга річниця діяльності UNITED, і це один із найбільш успішних українських міжнародних проєктів. За два роки фандрейзингу для потреб України – наших Сил оборони та безпеки, для потреб захисту життя в Україні – зібрано вже 650 млн доларів через UNITED24. Я дякую всім у світі, хто долучився й допомагає. Я дякую кожному й кожній, хто з Україною!” — сказав Зеленський.

Читайте також: “Захищайте мирних жителів”: Зеленський закликав НАТО збивати російські ракети над Україною (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 23 травня у День морської піхоти України зустрівся із захисниками та відзначив їх державними нагородами.

Прямий ефір