Після початку повномасштабного російського вторгнення Україні вдалося підготувати види озброєнь, роботи над якими велися вітчизняним військово-промисловим комплексом (ВПК) дуже довго. Серед них ракетний комплекс “Нептун”, введений в експлуатацію раніше, але випробуваний повною мірою вже після 24 лютого 2022 року, безпілотники, самохідна гаубиця “Богдана”. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1 рангу запасу заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
Він зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення набули серйозного розвитку безпілотні системи українського виробництва.
“Дуже розвинулися безпілотні системи різного призначення: і повітряні, і морські, і, можливо, підводні. У тих районах, в яких ми проводимо зараз операції, вони виконують функції такі ж, як і екіпаж системи. Але якщо вони знищуються, а противник має таку можливість, то ми не втрачаємо людей. Те, що уряд опікується тим, щоб ці процеси в Україні рухалися, — дуже добре. У цьому є дуже серйозний потенціал: і морський, і повітряний, і для гуманітарних функцій дрони можуть бути дуже корисні. Я маю на увазі розмінування”, — прокоментував Риженко.
За його словами, добрі перспективи в українських “Богдан”, проте вітчизняному ВПК необхідно виготовляти їх сотнями, а не одиницями.
“По-перше, “Богдани” — це освоєння 155-мм, натовського, калібру. По-друге, це мобільні системи <…> — концепт: вистрілив і втік. Тобто стає машина на певну вогневу позицію, відстрілює боєзапас, досить точно і далеко, і дуже швидко йде з цієї позиції. Інша річ, що цих “Богдан” у нас дуже небагато: кілька одиниць, мабуть. Те, що її прийняли на озброєння кілька днів тому, це добре, але нам потрібна кількість “Богдан”, яка вимірюється сотнями, а не одиницями”, — вважає гість ефіру.
Як зазначив Риженко, реалізувати це складно, позаяк можливість РФ завдавати ударів по всій території України дуже обмежує можливості ВПК. На цьому тлі, за його словами, дуже цікавою є заява німецьких танкобудівників про готовність виробляти танки в Україні.
Також Риженко вважає перспективним розвиток вітчизняного військового кораблебудування, починаючи з катерів до кораблів середнього класу.
“Такі можливості у нас є. Головне правильно оцінити наші завдання, ті платформи, які потрібні, та ресурси, які є”, — резюмував Андрій Риженко.
Читайте також: Від ремонту бронетехніки до розробки нових гаубиць: український ВПК розвивається у співпраці із західними партнерами (ВІДЕО)