РФ наростила свої можливості щодо застосування безпілотних авіаційних засобів різних типів. Тільки в листопаді федерація запустила понад 2 000 безпілотників по Україні. Це наслідок політики геноциду, яку веде російський режим. Партнери України мають прийти до розуміння того, що відповіддю Путіну має стати прикриття українського неба і знищення російських БпЛА, які в тому числі порушують повітряний простір країн НАТО. Тому Україна веде переговори про створення коаліції для збиття дронів і ракет РФ. Про це сьогодні, 24 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM детальніше розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express “Експорт зброї та оборонний комплекс України” Валерій Рябих.
“Це прекрасна ідея. Вона витає в повітрі ще з початку широкомасштабної агресії Росії проти України, з 24 лютого 2022 року. Тоді логіка підказувала, що найдієвішим рішенням було б створення на території України безпольотної зони з тим, щоб дати впевнену відповідь агресору і показати домінування міжнародного права. Але, як показала практика, західні країни проявили слабкість, не змогли сформулювати тоді жорстку відповідь. Ось ця нерішучість і призвела до того, що зараз Україна протистоїть таким величезним терористичним потокам з боку Російської Федерації”, — розповів Рябих.
Він зазначив, що останнім часом помітне суттєве нарощування можливостей Російської Федерації. Тільки за останній рік РФ застосувала проти енергетичної системи України 1 100 ракет різних типів. І, звичайно ж, це має зустрічати певну відсіч за прикладом того, як певна коаліція країн допомогла Ізраїлю відбити ракетну атаку з боку Ірану.
“У цих умовах, звісно ж, адекватною відповіддю з боку світового співтовариства і, насамперед, партнерів України, має бути розуміння, що об’єктом цієї агресії є не Україна, а насамперед країни НАТО. Бо якщо згадати, з чого починалася ця масштабна агресія, то основні претензії були не до України, а до країн НАТО. Тому нерішучість західних країн, коли російські безпілотники перетинають їхні кордони, просто дивує. Зараз про збиття російських безпілотників над своїми територіями заговорили Румунія і Молдова. Ці країни формують умови для того, щоб у майбутньому діяти більш рішуче і давати адекватну відповідь РФ. Я думаю, поступово всі партнери України прийдуть до розуміння, що перекриття українського неба і знищення літальних апаратів РФ — це в їхніх життєво важливих інтересах”, — вважає гість ефіру.
За його словами, якщо партнери України цього не зрозуміють і не дадуть більш рішучу відсіч країні-агресору, гібридні атаки з боку Російської Федерації посиляться.
“Надалі це може призвести вже до масованого використання подібних засобів. Тому що РФ якраз і діє в умовах невизначеності, нерішучості та неадекватності відповіді на ті загрози, які вона створює. Приклади цього ми бачили. Наприклад, ті ж міграційні кризи, коли з території Білорусі проникали мігранти на територію Польщі. І знадобилося понад пів року, перш ніж поляки змогли знайти більш-менш адекватну відповідь. Так і в цьому випадку Росія продовжуватиме тестувати. Тому, я думаю, розуміння небезпеки у партнерів України є. Потрібна тільки воля для рішучої відсічі”, — резюмував Валерій Рябих.
Читайте також: Трамп хоче посадити за стіл переговорів Путіна і Зеленського — розбір політолога