Підтримка України з боку США та партнерів відбувається за різними напрямами. При цьому потреби України динамічно змінюються, але надана допомога вже впливає. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.
Сьогодні в Бухаресті триває зустріч глав МЗС країн НАТО, яка є важливою для ухвалення нових рішень щодо допомоги Києву.
“Підтримка з боку США та наших партнерів буде за різними напрямами. Є і монетарна допомога, економічна допомога і, звичайно, допомога у сфері безпеки. Тож це цілий комплекс допомоги, і нам потрібно чекати оголошення держсекретаря США, яка саме допомога буде після цієї зустрічі”, — сказала вона.
На зустрічі міністри закордонних справ країн НАТО мають нагоду почути від глави українського МЗС Дмитра Кулеби, що реально потрібно зараз Україні.
“І після цього буде більш відомо, що саме усі країни альянсу НАТО можуть передати”, — додала представниця Держдепу.
Калан зазначила, що США та партнери допомагають Україні з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Але російська агресія змінює свої напрями, тому “і потреби України змінюються щотижня, щодня”. Тому важливо проводити спільні зустрічі партнерів, “щоб знати, що саме потрібно зараз” і щоб оперативно реагувати на потреби Києва.
“Прохання України беруть до уваги, безумовно. І США, і наші партнери хочуть передати саме те, що потрібно, те, що допомагає. Потрібно робити оптимально все, щоб Україна могла ефективно захищати свою країну, свою свободу. Тож уважно будемо слухати, що міністр Кулеба говоритиме сьогодні ввечері під час робочої вечері глав МЗС, і міністри закордонних справ тоді й сьогодні, й завтра обговорюватимуть, як рухатися далі. Тому що ми бачимо, що Росія використовує зиму як зброю. І наша мета — зробити все можливе, аби Україна та українці могли б захищати себе”, — наголосила представниця Держдепу.
Вона акцентувала, що США та партнери єдині в підтримці України.
“Ми об’єдналися, щоб разом передавати те, що потрібно. США будуть передавати максимально те, що можуть. І ми працюватимемо разом із нашими партнерами, щоб знати, що вони можуть передати Україні, і щоб ми разом могли допомогти об’єктивно. Кожна країна допомагає по-своєму. Кожна країна має свої ресурси, які вона може передати. Тому ми говоримо про допомогу в цілому, від усіх нас. І на сьогоднішній зустрічі в Бухаресті міністри закордонних справ країн НАТО будуть говорити конкретно, що у кого є і що можна передати”, — продовжила Калан.
Крім того, на зустрічі розглянуть питання безпеки у східних регіонах НАТО, оскільки війна в Україні може мати серйозні наслідки для інших країн. І в Румунії, де відбувається зустріч глав МЗС, розташований штаб військових сил південно-східного флангу Альянсу.
“І ми бачимо, що війна в Україні може мати серйозні наслідки для інших країн. Ми вже бачимо, як удари по електроенергетиці України впливають на електросистеми в Молдові. Ми бачили й те, що трапилося в Польщі (падіння уламків ракети, внаслідок чого загинули два поляки, — ред.). Тому дуже важливим є зміцнення східного флангу НАТО разом із наданням допомоги Україні. Важливий аспект зустрічі в Бухаресті — зміцнити все це”, — сказала представниця Держдепу.
Калан повідомила, що для обговорення питання безпеки в регіоні на зустріч запрошено міністрів закордонних справ Молдови, Грузії та Боснії та Герцеговини.
“І учасники будуть відверто говорити, що можна зробити, щоб не лише Україна, а й самі країни НАТО були у безпеці та могли боротися з російською агресією, а також щоб зміцнити безпеку в Європі”, — резюмувала вона.
Читайте також: Підтримка України та посилення східного флангу Альянсу: глави МЗС країн НАТО зібралися у Бухаресті (ВІДЕО)
Нагадаємо, за підсумками зустрічі у Бухаресті країни НАТО оголосять про нову допомогу Україні. Альянс планує оголосити про підтримку України у довгостроковій перспективі та про надання нелетальної допомоги. Йдеться про паливо, генератори, медичне обладнання та засоби для боротьби з безпілотниками.
Читайте також: Путін зазнає поразки у своїй жорстокій, агресивній війні проти України, — Столтенберг