Потоплення крейсера “Москва”, облога “Азовсталі”, ракетний обстріл Києва: війна очима художника Владислава Шерешевського (ВІДЕО)

Владислав Шерешевський. Скріншот: uatv.ua

Військові портрети й пейзажі замість іронічної графіки й барвистих натюрмортів. З перших днів повномасштабного російського вторгнення художник Владислав Шерешевський пише швидкі роботи про актуальні події: потоплення крейсера “Москва”, облога “Азовсталі”, ракетний обстріл Києва, інформує FREEДОМ.

Український солдат на передовій, розбита бронетехніка противника, діти під час російського бомбардування. Майстерня художника Владислава Шерешевського заповнена полотнами на військову тематику. На мольберті — щойно завершена робота “На нулі”.

“У цій картині мені хотілося передати й страх, і впевненість людини, яка, яка на нулі, на нулі”, — розповідає художник.

Повномасштабна війна застала Владислава вдома в Києві. Через кілька днів, коли російські військові були вже на підступах до української столиці, сім’я вирішила виїхати до родичів в Івано-Франківську область. Усе кинули й поїхали, не розуміючи, коли зможуть повернутися, каже художник.

“Я з собою не брав ніякого малювального приладдя, тому що, ну, нікуди було просто засовувати. Було багато людей. Три людини на задньому сидінні кожного автомобіля. Тому те, що було, те влізло. І через завсклад, через товарознавця вдалося через Львів, потім через Івано-Франківськ трохи підвезли мені. Я замовив спочатку тільки коричнево-чорне білило. Я розумів, що я не зможу малювати яскраві картини, хоча потім почав потроху додавати колір”, — згадує Шерешевський.

Першу роботу на військову тематику “Жовті стрічки” Владислав опублікував на своїй сторінці в соцмережі 8 березня 2022 року. Наступне полотно “Фашист пролетів” з’явилося днем пізніше. Далі були “Марик”, “Паляниця”, “Мадонна” і десятки інших картин. Відтоді художник регулярно радує поціновувачів новими роботами. Каже: просто відчуває, що робить те, що повинен.

“Ось як я почав малювати… Я заспокоївся, бо емоції почали вихлюпуватися на полотно. Я почав усю цю ситуацію, яку ми переглядали в інтернеті й перетравлювати через художню призму. І мені стало легше, я не знаю. Я взагалі малюю з ранку до вечора і так у будь-якій ситуації. Тобто в будь-якій ситуації треба брати і малювати, брати пензлі, малювати”, — вважає він.

Першого травня 2022 року Шерешевський закінчив картину “Круасан”. А другого — в Україну з гуманітарною місією приїхала Анджеліна Джолі. Американська актриса прибула таємно, але не залишилася непоміченою. Її сфотографували в одній із пекарень круасанів у Львові. Відтоді Владислава називають віщим художником.

“У мене багато картин були пророчі. По-перше, я написав портрет Джонсона, а він через два дні приїхав до Києва. Написав картину знамениту “Smoke on the Water” — там корабель палає, і розслаблений чоловік сидить із банкою пива. Через два дні підбили цей крейсер “Москва”, — каже Шерешевський.

“Smoke on the Water” продали двічі. Спочатку картину у Шерешевського придбав знайомий колекціонер. Пізніше він віддав її на аукціон. Полотно пішло з молотка за 15 тис. дол. Виручена сума пішла на купівлю українських безпілотників “Валькірія” для Збройних сил України.

“У мене є низка друзів, які воюють, і їм увесь час щось треба, то підбили джип, то там ще щось. Коли поспілкуєшся з людьми, які там, наприклад, на передовій чи у відпустці, то розумієш, що вони роблять, звісно, набагато більше, але кожен робить те, що може. І я намагаюся теж якось зі своїм мистецтвом…”, — розповідає художник.

За 10 місяців повномасштабної війни Владислав Шерешевський написав понад 70 картин. А сума переданих ним на потреби українських захисників грошей скоро сягне 40 тис. дол.

Читайте також: Росії не вдасться приховати у тиші підготовку до нової хвилі агресії проти України і всієї Європи, — звернення президента Зеленського (ВІД

Прямий ефір