Потенціал є: можливість виробництва далекобійних ракет в Україні оцінив Долінце

Ілюстративне фото: mezha.media

Якщо говорити про виробництво озброєння досить дальньої дії, то в Україні є і необхідні наукові інститути, і відповідні виробничі потужності, які це дають змогу робити. Про це сьогодні, 13 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

Він зазначив, що йдеться про виробництво крилатих ракет.

“В Україні є відповідні виробництва необхідних двигунів, які можуть використовуватися в крилатих ракетах. Є і відповідні інтелектуальний потенціал, і в тому числі спадщина ще радянської епохи”, — сказав Долінце.

Експерт звернув увагу, що в Росії ракетні та артилерійські програми здебільшого базуються на радянській спадщині, те ж саме стосується й України.

“Єдине, що ми повинні розуміти, що для того, щоб виробити ту чи іншу одиницю техніки, потрібен час. Одних тільки фінансових ресурсів, як правило, не вистачає. Необхідно вкладати ресурси, необхідно це робити якомога швидше”, — вважає він.

Богдан Долінце нагадав, що ще у 2020-21 роках після того, як в Україні було завершено програму “Нептун”, йшлося про адаптацію використання цієї ракети по наземних цілях.

“У принципі, потенціал є. На якому етапі зараз виробництво тих чи інших модифікацій майбутніх дальніх озброєнь саме у вигляді крилатих і балістичних ракет — складно відповісти, тому що більша частина інформації перебуває в досить обмеженому доступі. Але при цьому Україна ще до війни будувала свій власний ракетний комплекс — це “Грім 2” або “Сапсан”, який мав використовувати ракету аналогічну ATACMS тільки з дальністю ураження до 1000 і більше кілометрів”, — резюмував експерт.

https://www.youtube.com/watch?v=VuB9ROWUGpE

Читайте також: Спільне виробництво зброї з НАТО — розбір Романенка

Нагадаємо, українські та словацькі конструктори почнуть спільну розробку нового типу гаубиць.

Прямий ефір