Посилює міжнародну ізоляцію Росії, — нардеп про резолюцію ПАРЄ щодо депортації українських дітей

Засідання ПАРЄ. Ілюстративне фото: eurointegration.com.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала геноцидом депортацію і насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації. Для Росії це проблема. Це посилює її міжнародну ізоляцію. Крім того, це дуже серйозний сигнал оточенню президента РФ Путіна про те, що вони всі нестимуть відповідальність. Таку думку в ефірі телеканала FREEДОМ озвучив народний депутат України, член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Депутат наголосив, що Парламентська асамблея Ради Європи — друга велика і шанована міжнародна організація після ООН. Тому дуже важливо, що на такому високому рівні прозвучали важливі заяви стосовно РФ.

“Перше: те, що відбувається в Україні, це геноцид. Це дуже важлива формула, важливі слова, тому що це злочин злочинів злочинів. І це те, що Україна доводить усьому світу. Але ще жодного разу на такому високому міжнародному рівні це не звучало”, — зазначив Гончаренко. 

Також важливо, що ПАРЄ підтримала ордер на арешт Володимира Путіна, вважає депутат. 

При цьому він зазначив, що до складу Ради Європи входять країни, на які юрисдикція Міжнародного кримінального суду не поширюється. 

“Я говорю про такі країни, як Туреччина, Вірменія, але при цьому вони країни-члени Ради Європи. Таким чином, можна сказати, що ухвалення цієї резолюції розширює число країн, де Путін — це підозрюваний, воєнний злочинець. І важливо, що було розширено істотно цей перелік. Це далеко не тільки Путін. Але і прем’єр-міністр Росії, міністр охорони здоров’я, освіти, глави суб’єктів Федерації, уповноважений з прав людини”, — зазначив Гончаренко. 

Він також акцентував, що ПАРЄ визнала самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетним до примусового переміщення дітей і дорослих з окупованих територій України.

“Моя поправка передбачала також додати (до переліку причетних — ред.) самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. І це було зроблено. Таким чином усі ці персонажі зараз — активні співучасники геноциду”, — резюмував нардеп. 

За його словами, за ухвалення резолюції проголосували 87 депутатів із 89 присутніх. 

“Один голос — “проти”, один утримався. При тому голос проти був через те, що норвезька депутатка помилилася. Вона виступила одразу після голосування і написала офіційну заяву, тому цей голос можемо не рахувати, як “проти”. Єдиний голос, що утримався, — це німецький депутат, член вкрай правої партії “Альтернатива для Німеччини”, — уточнив Гончаренко.

Він також зазначив, що багато країн, наприклад, Туреччина, Вірменія, Сербія, Угорщина, Грузія не взяли участь у голосуванні. 

“Грузинська правляча партія просто вкотре показала, що вони фактично російські маріонетки. Але добре, що вони не проголосували проти. Це говорить про те, що вони бояться. Тому, що коли назвали геноцид геноцидом, як далі можна, літати в Москву, підтримувати відносини з такою країною”, — прокоментував депутат.

Заклики в цій ситуації до Росії, каже він, безглузді, тому що РФ нічого не збирається виконувати. 

“Для Росії це проблема. Це посилює її міжнародну ізоляцію. Це дуже серйозний сигнал оточенню Путіна про те, що вони всі нестимуть відповідальність. Це крок в абсолютно правильному напрямку. Треба тиснути, тиснути, тиснути на цьому фронті”, — резюмував Гончаренко.

Читайте також: У ПАРЄ дії РФ щодо депортації українських дітей визнали геноцидом — деталі з Брюсселя (ВІДЕО)

Нагадаємо, резолюцію ПАРЄ було ухвалено на пленарному засіданні в четвер, 27 квітня. У документі зазначено, що згідно з нормами міжнародного права, примусова депортація є ознакою геноциду.

Прямий ефір